Firma Smith & Wesson znana jest przede wszystkim z produkcji świetnej broni palnej, ale ich logo pojawia się również na wyposażeniu taktycznym, plecakach, torbach, latarkach i oczywiście na nożach.
Dzisiaj prezentujemy ciekawy model noża składanego, który doskonale nadaje się na nóż do codziennego używania w różnych warunkach.

Okładziny rękojeści wykonane zostały z aluminium, dzięki czemu konstrukcja jest zwarta i sztywna. Głęboki wzór wyfrezowany w metalu świetnie sprawdza się podczas pracy dając pewny i mocny chwyt dłoni. Bez znaczenia, czy dłoń jest mokra, brudna, tłusta, palce układają się pewnie na rowkach, co pozwala na pełną kontrolę nad ostrzem podczas pracy.
Powierzchnia luminium została pomalowana na głęboki szary kolor, który nadaje całości taktyczny wygląd.
Wewnątrz rękojeści znajdują się stalowe linery i blokada Liner Lock. Listek blokady został wyprofilowany tak, iż bez problemu obsłużymy go dłonią w rękawicach.

Nóż wyposażono w przekładalny klips, który pozwala na wygodne mocowanie na krawędzi kieszeni, na kamizelce taktycznej, czy też na pasku.
Na końcu rękojeści znajduje się otwór (Lanyard Hole) umożliwiający założenie zawieszki z paracordu.

Na jednej z okładzin umieszczono bezpiecznik, który blokuje głownię zarówno w pozycji otwartej, jak i zamkniętej. Przy złożonym nożu przesunięcie bezpiecznika chroni głownię przed przypadkowym otwarciem. Przy otwartej głowni bezpiecznik chroni głownię przed przypadkowym złożeniem.

Głownię możemy otworzyć na dwa sposoby. Pierwszy to tradycyjny kołek, a drugi to niewielka płetwa (Flipper) który znajduje się na grzbiecie noża.

Black Ops 4 to folder pochodzący z linii M.A.G.I.C. (Multipurpose Assisted Generative Innovative Cutlery), czyli noży w których otwieranie wspomagane jest sprężyną.
Głownia otwiera się błyskawicznie, a co ciekawe, Flipper chowa się do wnętrza rękojeści, a nie tak jak się często spotyka – staje się elementem jelca. Wygląda to efektownie i co najważniejsze – działa perfekcyjnie.

Profil głowni to ciekawy Drop Point, z długim fałszywym ostrzem i bardzo efektownie wyglądającym zbroczem. Wklęsły szlif (Hollow Grind) zapewnia dobre możliwości cięcia, a Recurve, czyli krawędź w kształcie fali pozwala użytkownikowi na lepsze wykorzystanie krawędzi tnącej (wydatny brzuszek pozwala na wygodne cięcie na płaskiej powierzchni, a wklęsła część doskonale nadaje się do podcinania lin, sznurów, przewodów).
Powierzchnia stali otrzymała wykończenie Bead Blast, czyli została wypiaskowana.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 110 mm
długość głowni – 85 mm
grubość głowni – 2,8 mm
długość otwartego – 196 mm
waga – 142 g
materiał rękojeści – stal/aluminium
materiał głowni – stal 4034 (odporna na korozję)
blokada – Liner Lock

Smith & Wesson Black Ops 4 to folder o taktycznym wyglądzie, jednak jego parametry pozwalają na wygodne noszenie i używanie w warunkach cywilnych. Głęboki klips pozwala na prawie całkowite schowanie noża w kieszeni, co czyni go niewidocznym dla osób postronnych. Atutem przedstawianego modelu jest również bardzo atrakcyjna cena!

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych!