Mocna rękojeść z czarnego G-10 i głownia pokryta czarną powłoką to zapowiedź noża, który spełnia wszystkie wymogi by stać się nożem taktycznym. I taki właśnie jest ten folder o pełnej nazwie BLACK FOX TACTICAL KNIVES ASSISTED OPENING.

Za projekt i wykonanie odpowiedzialna jest włoska firma FOX KNIVES (FOX Coltellerie), którą w roku 1977 założył Oreste Frati. Firma szybko odnalazła swoje miejsce na rynku, dzięki zaangażowaniu w nowoczesne projekty, rozwiązania oraz materiały. Obecnie jest to firma rodzinna (pracuje w niej zarówno jego małżonka jak i syn), a ich wspólna praca zaowocowała otwarciem w 2009 roku przedstawicielstwa firmy na rynku amerykańskim. Oferta firmy jest bardzo rozbudowana i można w niej znaleźć zarówno składane noże nawiązujące do klasycznych wzorów

jak i konstrukcje o nowym wyglądzie i doskonałych materiałach

a także noże myśliwskie, do nurkowania, dla żeglarzy, czy też maczety i siekiery. Ciekawe konstrukcje, nowoczesne materiały i dbałość o jakość pozwala każdemu odnaleźć dla siebie interesującą pozycję. Osobną grupę produktów stanowi linia noży taktycznych, w której znajdują się zarówno noże o głowni stałej, jak i noże składane, swoim wyglądem i charakterem wpisujące się doskonale w militarne zapotrzebowanie. Model BF-111 T to nóż składany, którego rękojeść wykonana została z czarnego G-10, które dzięki frezowaniu otrzymało bardzo ergonomiczny kształt, pozwalający na wygodną pracę zarówno gołą dłonią, jak i w rękawicach.

Konstrukcja rękojeści jest otwarta, czyli okładziny połączone są stalowymi tulejami, co pozwala na łatwe czyszczenie i konserwowanie.

Wygodne noszenie noża zapewnia stalowy klips, który został umieszczony bardzo wysoko, a którego kształt pozwala praktycznie na całkowite schowanie noża w kieszeni, czyniąc go niewidocznym. W tylnej części rękojeści znajduje się otwór pozwalający na założenie paracordu.

Blokada noża to świetnie sprawdzający się linerlock, który doskonale zabezpiecza głownię przed złożeniem, a który obsługuje się bardzo wygodnie jedną ręką. Listek blokady bardzo dokładnie dopasowany został do tylnej części głowni, dzięki czemu nie znajdziemy tutaj tzw. bladeplay (luz na linii rękojeść – głownia).

Folder otworzyć można zarówno klasycznym kołkiem (kołek jest duży i pozwala na otwarcie dłonią w rękawicy), jak i przy pomocy tzw. flippera (płetwy). Dzięki zastosowaniu mechanizmu wspomagania, wystarczy niewielki nacisk na płetwę bądź kołek, by głownia otwarła się z dużą prędkością.

Głownia o profilu drop point wykonana została ze stali 440A i pokryta czarną powłoką. Stosunkowo wysoki szlif gwarantuje świetne właściwości cięcia, a „fałszywe” ostrze ułatwi wbijanie.

Zaskakująca jest niska waga całości, gdyż wynosi ona około 135 gram, przy długości otwartego noża 215 mm! BF-111 T to konstrukcja z zacięciem militarnym i doceniona zostanie zarówno przez osoby z kręgów wojskowych, jak i te, które interesują się np. ASG, czy też PaintBall’em, a i sprawdzi się doskonale również w dłoni cywila. Możliwość całkowitego schowania noża w kieszeni pozwala nosić go dyskretnie jako EDC (Every Day Carry), a wytrzymała głownia poradzi sobie nawet z trudniejszymi zadaniami. Lekkość, łatwość dbania o czystość noża, a także prostota konserwacji pozwalają uznać ten nóż za świetne narzędzie, które powinno znaleźć się w dobrej skrzynce narzędziowej.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!

 

Źródło: www.foxcutlery.com