Skrzynka z narzędziami dla wielu jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Dzięki szerokiej gamie narzędzi możemy podjąć takie wyzwania jak naprawa gniazdka elektrycznego, dokręcanie śrub w nowo zakupionej szafie, czy też rozebrać i naprawić elektryczny czajnik. Jednak często nie posiadamy odpowiedniego narzędzia, tudzież najzwyczajniej nie chce nam się wyciągać całej skrzynki. Problem pojawia się również w momencie, gdy potrzebujemy narzędzia a jesteśmy z dala od domu.

I tutaj z pomocą przyjdzie multitool (multinarzędzie), czyli zestaw najbardziej przydatnych narzędzi zamknięty w jednej, solidnej konstrukcji.

Całość wykonana została z trwałego metalu, dzięki czemu nie musimy się obawiać, iż narzędzia polegną podczas pracy. Aby zwiększyć komfort podczas pracy, na rękojeściach znajdują się gumowe wstawki, które pozwalają pewniej trzymać narzędzie i zabezpieczają przed ślizganiem w mokrej dłoni.

Podstawowym narzędziem jest latarka, którą włączamy za pomocą przycisku umieszczonego na jednym z ramion rękojeści. Po włączeniu możemy korzystać z dwóch źródeł światła, jakimi są jasne białe diody umieszczone na końcach narzędzia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bez problemu możemy pracować multitoolem w ciemności, korzystając z możliwości oświetlenia miejsca pracy.

Diody zasilane są z dwóch baterii (CR1220) umieszczonych w ramieniu toola i do których mamy łatwy dostęp, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli je wymienić jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Kolejnym narzędziem jest nóż otwierany za pomocą dedykowanego otworu, a blokowany przy pomocy klasycznego linera (blokada zapewni nam bezpieczeństwo podczas pracy). Głownia noża to tzw. combo, czyli połączenie gładkiego szlifu i szlifu z agresywnymi zębami. Część gładka sprawdzi się wszędzie tak jak klasyczny nóż, a część ząbkowana umożliwi nam łatwe cięcie materiałów z tworzyw sztucznych. Przecięcie plastikowej opaski monterskiej, rozcięcie bańki po oleju, czy też przecinanie opony dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie problemem.

Po otwarciu i rozłożeniu ramion , mamy dostęp do sprężynujących kombinerek, na których znajdziemy kombinerki płaskie, uniwersalne i przecinak do drutu.

Kombinerki zostały wykonane starannie, a ich szczęki schodzą się idealnie, co pozwoli na użycie nawet przy bardzo precyzyjnych pracach.

W jednym z ramion toola ukryte zostały dodatkowe narzędzia, które otwieramy przy pomocy specjalnych nacięć na paznokieć.

Znajdziemy tutaj klasyczny płaski śrubokręt o szerokiej końcówce, który doskonale sprawdzi się również jako skrobak, tudzież narzędzie do lekkiego podważania.

Bardzo przydatnym elementem są rozkładane nożyczki, które świetnie sprawdzą się zarówno przy cięciu papieru, tektury i tkanin, a także przy docinaniu cienkich przewodów elektrycznych, czy też wycinaniu elementów z cienkiej blachy. Ostrza nożyczek są doskonale dopasowane, dzięki czemu każde cięcie będzie precyzyjne.

Następne narzędzie to połączenie otwieracza do konserw, otwieracza do kapslowanych butelek oraz płaskiego śrubokręta. Znajdujące się tutaj małe ostrze przyda się również do ściągania izolacji.

Kolejne dwa narzędzia są głęboko schowane, więc aby móc z nich skorzystać musimy użyć umieszczonej w tym celu dźwigni z tworzywa.

Po przesunięciu dźwigni mamy dostęp do dwóch narzędzi – śrubokręta krzyżakowego (Philips) oraz śrubokręta płaskiego o wąskiej końcówce. Dzięki nim możemy dokręcać, odkręcać i rozkręcać praktycznie wszystko.

Całość wykonana została z dużą dokładnością i nie znajdziemy tutaj żadnych luzów, czy też błędów konstrukcji. Wszystkie narzędzia otrzymały odpowiednie wykończenie, dzięki czemu świetnie spełniają swoje zadanie i pozwalają na bezpieczną pracę.

Tool możemy oczywiście zabrać z sobą w teren, korzystając z dołączonego poucha, który pozwala na zamontowanie na pasku. Pouch został wykonany z utwardzonej grubej tkaniny, dzięki czemu trzyma swój kształt, a dostęp do narzędzia jest bardzo łatwy.

Firma COAST w swojej ofercie posiada również inne ciekawe multinarzędzia wyposażone w różne zestawy narzędzi, co pozwoli wybrać użytkownikowi taki model, który najlepiej spełni jego oczekiwania.

Poza toolami, w ofercie są również noże COAST, które mogą stanowić świetnie uzupełnienie ekwipunku.

Multitool COAST to świetne narzędzie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Jego małe rozmiary pozwalają na łatwe przechowywanie. Zmieści się w szufladzie, w plecaku, w torbie podróżnej, a także w samochodowym schowku. Myjąc i konserwując multinarzędzie po każdej skończonej pracy (wystarczy płukanie pod bieżącą wodą i dosłownie kropla oleju maszynowego), będzie nam służył długo, pomagając przy podjętych pracach.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą multitooli oraz noży!