Czasami brakuje nam małego i lekkiego noża, który doskonale nadawał by się do letniego ubrania, tudzież do oficjalnego ubioru. Lekki, nieduży i ciekawy… taki właśnie jest Deejo.

Projekt nie jest nowy, gdyż podobne rozwiązania konstrukcyjne oferował składany nóż firmy CRKT, a mianowicie K.I.S.S. którego pomysłodawcą jest Ed Halligan.

Jednak Deejo wysuwa się na prowadzenie, gdyż jest zdecydowanie bardziej użytkowy, a przede wszystkim lżejszy.

Produkowane są trzy wersje, których waga wynosi kolejno 37 gram (długość zamkniętego wynosi 11 cm), 27 gram (długość zamkniętego wynosi 9 cm) i 15 gram (długość zamkniętego to 7 cm).

Ażurowa konstrukcja pozwoliła na zachowanie niskiej wagi, jednak nie pozbawiła foldera sztywności, która pozwala na swobodną pracę. Długa i wąska głownia świetnie radzi sobie z prostymi zadaniami, gdyż właśnie do delikatnych prac nóż ten został stworzony.

Rękojeść wykonana z jednego kawałka metalu, który jednocześnie stanowi blokadę otwartej głowni. W zależności od wersji, rekojeść może być stalowa, bądź dodatkowo przyozdobiona ciekawym elementem z drewna (kilka gatunków), lub z tworzywa sztucznego (kilka kolorów).

Wygodne noszenie noża zapewni nam sporych rozmiarów klips, który świetnie trzyma nóż na krawędzi kieszeni.

Deejo to nóż dla każdego, kto doceni ultra lekką, minimalistyczną, ale bardzo użytkową konstrukcję.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!

Źródła:

www.crkt.com
www.ronniesunshines.com