Terrill Hoffman jest myśliwym, fotografem, pisarzem, a także miłośnikiem sztuki przetrwania w każdych warunkach, czyli popularnego dzisiaj survivalu.

 

Lata praktyki i doświadczenie pozwoliły mu na zaprojektowanie uniwersalnego narzędzia, które świetnie sprawdzi się w wielu sytuacjach, nie zajmuje wiele miejsce i umożliwia wykonanie szeregu prac.

Nóż wykonany został ze stali 1095 (stal wysokowęglowa), która zahartowana do twardości 58 HRC pozwala na długie trzymanie ostrości, a zarazem nie sprawia problemu przy ostrzeniu w terenie. Jest to doskonale zachowany kompromis pomiędzy długością zachowania ostrości, a łatwością w ostrzeniu.

Aby stal nie poddawała się działaniu wilgoci, została ona pokryta syntetyczną powłoką zabezpieczającą.

Głownia nie jest długa, gdyż jej długość to około 62 milimetrów. Jednak nawet przy tej długości, swobodnie pozwoli ona na wykonanie prostych prac terenowych, takich jak zaostrzenie kija, pracę w korze drzewa, czy też na przygotowanie posiłku.

Długość całego noża to około 202 milimetry. Długa rękojeść owinięta paracordem pozwala na wygodny chwyt zarówno gołą dłonią, jak i w rękawicach. Pięć milimetrów grubości zapewnia bezpieczną pracę, bez ryzyka szybkiego złamania narzędzia.

Konstrukcja noża pozwala na używanie nie tylko jako klasycznego narzędzia do cięcia, ale np. jako grot włóczni, pozwalającej na polowanie na drobną zwierzynę, bądź wykorzystanie jako oścień na ryby.

Po zdjęciu oplotu z rękojeści dysponujemy całkiem sporym kawałkiem paracordu, który pozwoli na mocowanie noża, bądź będzie pomocny chociażby przy budowaniu schronienia w lesie.

W zestawie z nożem otrzymujemy praktyczną pochwę wykonaną z nylonu, którą możemy bez problemu przytroczyć do pasa, do plecaka, bądź założyć na szyję (waga zestawu to niecałe 80 gram). Wewnątrz pochwy znajduje się wkładka z kydexu, która zapewnia pewne trzymanie noża na swoim miejscu.

Aby uczynić całość jeszcze bardziej praktyczniejszym zestawem, producent uzupełnia go o kilka ciekawych narzędzi.

Pierwszym z nich jest świetna ostrzałka firmy Lansky (Quick Fix Pocket Sharpener), która pozwoli nam szybko naostrzyć zarówno HOFFMAN HARPOON, jak i każdy inny nóż.

Kolejnym przydatnym elementem jest krzesiwo, które pozwoli na szybkie rozpalenie ognia nawet w ciężkich warunkach.

W zestawie znajdziemy również survivalowy gwizdek, który umożliwi wzywanie pomocy lub komunikację oraz otwieracz do konserw.

Całość prezentuje się bardzo imponująco i może stanowić ciekawą propozycję dodatkowego noża używanego podczas survivalu.

Warto jeszcze zaznaczyć, iż HOFFMAN HARPOON produkowany jest również w wersji Mini, a także XL.

Ciekawostką jest również to, iż do każdego modelu wyprodukowanego przez firmę TOPS KNIVES dołączany jest certyfikat na którym widnieje własnoręczny podpis założyciela firmy – Mike Fuller’a.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!