Karnawał, czyli czas świętowania i balowania! Bale przebierańców, bale tematyczne, domówki i wszelkiego rodzaju imprezy, to doskonała okazja, by w swoim imprezowym „rynsztunku” znaleźć miejsce na odpowiedni nóż.

Nóż oczywiście składany i o małych rozmiarach, tak aby bez problemu zmieścił się w najmniejszej damskiej torebce, tudzież nie zmieniał trajektorii naszego tańca ciążąc w kieszeni marynarki. Oczywiście nie zakładamy, iż na balu przyjdzie nam rąbać drzewo, ciąć wielkie sztuki mięsa, tudzież strugać epickie kije na kiełbasę, a bardziej przyda się mała głownia do otwierania opakowań, odcięcia niesfornej nitki przy wieczornej kreacji. Może przydadzą się małe nożyczki, które pozwolą poprawić nasze przebranie? Doskonałym rozwiązaniem takich problemów jest szeroka gama scyzoryków. Dzięki ich różnorodności, każdy znajdzie dla siebie model odpowiadający wymaganiom. Dodatkowo możemy wybrać ulubioną kolorystykę i oczywiście wielkość, która okaże się najbardziej przydatna. Dla pań, które chciałyby do swojej torebki włożyć nietuzinkowy scyzoryk, świetnym wyborem będą nawiązujące do klasycznych modeli noże firmy Rough Rider. Najmniejszy model nie będzie może tytanem pracy, ale za to świetnie sprawdzi się jako nietuzinkowa ozdoba na szyję.

Oczywiście znajdzie się również model większy od niego, a dodatkowo wyposażony w dwie głownie. Różne kolory okładzin pozwolą dopasować nóż do koloru damskiej kreacji!

A może z kolei ciekawym rozwiązaniem będzie scyzoryk w kształcie damskiej nogi obutej w gustowny pantofelek? Tutaj również mamy wybór kolorów i wielkości, począwszy od małego noża będącego ozdobą na szyję, aż po całkiem sporych rozmiarów nóż ozdobiony piękną sową, która przypomni nam, iż w nocy spać nie trzeba, gdyż można się bawić!

Oczywiście można sięgnąć po znaną klasykę, czyli po doskonałe scyzoryki firmy Victorinox. Produkowane w Szwajcarii oferują nam najwyższą jakość i możliwość dobrania modelu do naszych preferencji. Taki mały (58 milimetrów) lecz bardzo użytkowy nóż powinien się znaleźć w codziennym ekwipunku każdej damy, nie tylko w okresie karnawałowym!

Możliwości takiego scyzoryka są olbrzymie! Głownia pozwoli na otwarcie każdego opakowania, przycięcie nitek, sznurków, papieru i innych materiałów. Pilniczek do paznokci – no chyba nie trzeba pisać, jak bardzo przyda się kobiecie. Dodatkowo świetne nożyczki, które pozwolą na wykonanie wielu prac, a także wykałaczka i praktyczna pęseta (regulacja brwi to już nie problem). Po prostu ideał dla kobiety! Zresztą szeroki zakres prac tych noży najlepiej opisuje jeden z modeli:

A jaki nóż wybrać dla mężczyzny? Wszak takie kolorowe maleństwa niekoniecznie muszą pasować do męskiego stylu. Oczywiście i dla mężczyzn znajdzie się szeroki wybór świetnych scyzoryków, większych od damskich modeli i oferujących większe możliwości, a jednak cały czas w rozmiarze pozwalającym na swobodne noszenie w kieszeni marynarki. Modele takich firm jak Rough Rider, Colt, Browning czy też Case pozwalają wybierać modele zarówno pod względem wielkości, jak i budowy i kolorystyki.

Swoją mocną pozycję ma tu również Victorinox, oferując modele z korkociągiem i otwieraczem do kapslowanych butelek. Standardowo w wyposażeniu każdego scyzoryka znajdziemy ostrą jak brzytwa głownię, otwieracze, a także pęsetę, wykałaczkę oraz wiele innych niezbędnych narzędzi w zależności od modelu.

Do kompletu możemy wybrać etui pasujące do danego modelu, dzięki czemu bez problemu nasz scyzoryk bezpiecznie będzie można przenosić na pasku.

Jeżeli nie odpowiada nam klasyczny wygląd, ani linia scyzoryków Victorinox, możemy sięgnąć po inne doskonałe modele składanych noży, które nadal swobodnie możemy schować do kieszeni, a które zarazem reprezentują nowoczesny design.

Chcąc do naszego wieczornego wyglądu dodać odrobinę „męskiej biżuterii”, warto spojrzeć na przepiękne noże custom (noże wyrabiane ręcznie), które urzekają swoją niepowtarzalnością, a także doskonałą jakością wykonania.

Wybór modeli jest bardzo duży i tylko od nas zależy, jaki nóż będzie nam towarzyszył podczas karnawałowej zabawy. Bez znaczenia, czy będzie to klasyczny scyzoryk, nowoczesny Victorinox czy też piękny nóż custom, jedno jest pewne – nóż przyda się na pewno! Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!