Kershaw Dimension niestety nie jest już co prawda produkowany, ale można jeszcze go czasami zakupić. Jest to bardzo ciekawa propozycja foldera EDC, którego stosunek cena/materiały/jakość jest doskonała.

Pierwszą rzeczą która rzuca się w oczy, jest oczywiście elegancka rękojeść wykonana z tytanu. Najczęściej materiał ten spotyka się w drogich modelach noży, więc zaskoczeniem może być użycie go w tym budżetowym projekcie. Tytan otrzymał bardzo ciekawą formę, która przyzwoicie leży w dłoni i pozwala na wygodną pracę. Minimalne zdobienia na jego powierzchni wyglądają ciekawie i nie psują odbioru całości.

Tytanowe elementy połączone zostały ładnie wypolerowanymi dystansami, dzięki czemu bez problemu możemy umyć nóż, pozbywając się brudu jaki może w nim zalegać.

Ciekawie prezentuje się klips, który świetnie pasuje kształtem do tej konstrukcji, a zarazem pozwala na noszenie noża głęboko w kieszeni (deep-carry). Po włożeniu noża do kieszeni wystaje z niej praktycznie tylko mały kawałek rękojeści, a całość z daleka wygląda bardziej jak długopis, a nie całkiem spory składany nóż. Aby dostosować sposób noszenia noża do naszych preferencji, mamy do wyboru trzy pozycje montowania klipsa.

Głownię możemy otworzyć na dwa sposoby – przy pomocy flippera, czyli płetwy umieszczonej w dolnej części głowni, bądź przy pomocy dwustronnego kołka. Warto tutaj spojrzeć na sam kołek, który jest całkiem sporych rozmiarów, jednak nie kłóci się z linią głowni. Taka sama forma kołka zastosowana była już w innym modelu firmy Kershaw – Echelon.

Intrygujący dla niektórych może być mały, okrągły przycisk znajdujący się w pobliżu flippera. Otóż nie jest to automat, a przycisk nie odpowiada za otwarcie głowni, ale za zwalnianie blokady. Blokada głowni to button lock, który świetnie sprawuje się w tej konstrukcji.

Otwieranie głowni wspierane jest przez Spring Assisted, czyli sprężynę, która przy lekkim nacisku flippera, bądź wychyleniu głowni przy pomocy kołka wspomaga otwarcie głowni. Wystarczy dosłownie kilka chwil i każdy użytkownik dostrzeże zalety takiego otwierania, jednocześnie nabierając wprawy potrzebnej do obsługi.

Głownia o profilu drop point wykonana została z używanej często w produktach tej firmy stali 8Cr13MoV, która doskonale sprawdza się w pracy, a jednocześnie nie sprawia problemów przy ostrzeniu. Wklęsły szlif pozwoli na doskonałe cięcie, a wszelkie ewentualne rysy jakie mogą pojawić się na głowni nie będą dostrzegalne dzięki wykończeniu stonewash. Na grzbiecie głowni zostało położone tzw. fałszywe ostrze, które nadaje drapieżnego wyglądu, a także redukuje wagę samej głowni.

Kershaw Dimension to świetna propozycja na nóż EDC, zwłaszcza gdy weźmie się jeszcze pod uwagę jego rozmiary. Długość otwartego noża to 184 milimetry, z czego głownia ma długość 76 milimetrów (zamknięty mierzy 108 milimetrów). Atutem jest również jego waga – około 142 gramy.

Ciekawe materiały, interesująca linia, a do tego zachęcająca cena powodują, iż Kershaw Dimension to bardzo ciekawa propozycja dla każdego miłośnika „ostrej stali”.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą.