Lekki, smukły folder cechujący się małą wagą, doskonałymi materiałami i intrygującym wyglądem. Taki jest właśnie Kizer z serii 4419.

Ten ciekawie wyglądający folder to świetna propozycja noża na edc, zwłaszcza w zastosowaniach miejskich. Nie jest to nóż do ciężkiej pracy, a bardziej gentelman folder, chociaż jego wielkość pozwala na szeroki zakres prac.

Całkowita długość noża (po rozłożeniu) to 210 milimetrów z czego długość samej głowni to około 90,1 milimetra. Nie jest to nóż mały, jednak dzięki swojej smukłej sylwetce bardzo wygodnie nosi się go w kieszeni.

Dużym atutem tego modelu jest niska waga (około 81 gram), którą zawdzięczamy aluminiowym okładzinom rękojeści (T6 Aluminum ) i lekkiemu tytanowemu klipsowi (6AL4V Titanium).

Klips umieszczony został wysoko, dzięki czemu nóż chowa się w kieszeni, jednak wystająca część pozwala na swobodne jego wyjmowanie. Chcąc zwiększyć komfort dobywania noża, możemy do niego zamontować paracord z ozdobnymi elementami, gdyż pozwala na to ciekawie zaprojektowany otwór w tylnej części rękojeści.

Smukła głownia pozwoli na wiele prac, a stal z jakiej została wykonana (CPM S35VN) gwarantuje długie trzymanie ostrości, a także łatwe ostrzenie. Głownię otwieramy dwustronnym kołkiem, który dzięki frezowanej powierzchni świetnie spełnia swoje zadanie.

Wykonanie całego noża stoi na bardzo wysokim poziomie. Zarówno szlify głowni, jak i frezowanie rękojeści, czy też polerowane na lustro tuleje dystansowe i śruby montażowe podnoszą estetyczną stronę noża i pozwalają cieszyć się wysoką jakością.

Folder ten dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych:

Model 4419A1 – okładziny w kolorze ORANGE

Model 4419A3 – okładziny w kolorze GREEN

Model 4419A4 – okładziny w kolorze BLACK

W do każdego zakupionego modelu otrzymają Państwo efektowny pouch (ZIP CASE) pozwalający na transport noża, albo na wykorzystanie go jako świetnego mini organizera (zmieści się w nim mała terenowa ostrzałka, paracord i co tylko przyjdzie nam do głowy).

Doskonały stosunek ceny do jakości, a także materiały najwyższej jakości czynią z modelu 4419 świetną pozycję pretendującą do doskonałego noża na miejskie edc.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy Kizer.