Mcusta to przede wszystkim jakość, która uzyskiwana jest dzięki niesamowitym umiejętnościom rzemieślników. Mimo, iż każdy element noża wycinany jest laserem i obrabiany na maszynach CNC, końcowa obróbka przeprowadzana jest ręcznie i to dzięki niej każdy egzemplarz staje się małym dziełem sztuki zarówno pod względem wyglądu, jak i jakości wykonania. Widać to doskonale chociażby na modelu TSUCHI 114D.

Zdjęcie tak naprawdę nie oddaje elegancji tego noża, gdyż ciężko uchwycić grę świateł na rękojeści, która wykonana jest ze stali, ale posiada niesamowite wykończenie przypominające łupany kamień (młotkowana stal).

Ciekawe wykończenie powierzchni poza elementem dekoracyjnym pozwala na wzmocnienie chwytu, co ogranicza zdecydowanie możliwość przypadkowego wysunięcia noża z dłoni. Blokada to popularny i sprawdzony framelock, którego dopasowanie do głowni jest doskonałe, gdyż nie znajdziemy tutaj nawet minimalnego luzu. Każdy element został ręcznie sprawdzony i dopasowany, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się zarówno świetnym wykonaniem, jak i genialną wprost mechaniką.

Na rękojeści umieszczono klips, który umożliwia noszenie noża na krawędzi kieszeni. Jego ciekawy kształt świetnie sprawdza się przy lżejszych spodniach, np. garniturowych, czy też lekkich jeansów. Oczywiści bez problemu radzi sobie również na grubym materiale bojówek, chociaż jest to raczej nóż z przeznaczeniem na miejskie, eleganckie EDC, a nie nóż do zadań specjalnych.

Efektownym dodatkiem jest śruba główna na której porusza się głownia, a także kołek do jej otwierania, gdyż oba te elementy zostały zabarwione na niebieskawy kolor, który świetnie komponuje się kolorystycznie z całą konstrukcją.

Głownia wykonana z efektownej stali VG-10 jest pięknym uzupełnieniem rękojeści. Warto tutaj zaznaczyć, iż stal ta powstała w Japonii (Takefu Special Steel co. Ltd) i tylko tam jest produkowana. Wstępnie miała to być stal głównie na noże kuchenne, jednak znalazła swoje miejsce również w innych nożach użytkowych. Podobnie jak rękojeść, tak i głownia nosi wzór młotkowania, dzięki czemu stanowi uzupełnienie całości. Otwarty nóż wygląda bardzo efektownie i nie można obok niego przejść obojętnie.

Folder mimo stalowej budowy nie jest zbyt ciężki, gdyż jego waga mieści się w granicach 110 gramów. 83 milimetry głowni sprawiają (196 mm całkowita długość), iż model ten świetnie nadaje się na miejskie EDC. Wspaniale sprawdzi się jako uzupełnienie miejskiego rynsztunku, mając w sobie zarazem nutkę elegancji pasującą zarówno do jeansów, jak i oficjalnego ubioru. Zdecydowanie jest to nóż o bardzo pozytywnym odbiorze, gdyż bliżej mu do męskiej biżuterii, niż do taktycznych zabawek.

Mcusta Tsuchi 114D świetnie sprawdzi się oczywiście w pracy, gdyż nie jest to nóż tylko do podziwiania. Stal VG-10 świetnie radzi sobie z codziennymi wyzwaniami, pozwalając cieszyć się z jej długiego trzymania ostrości.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą niesamowitych noży MCUSTA. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno noże składane EDC, jak i eleganckie noże-klipsy do banknotów, a także całą serię doskonałych noży kuchennych.