Mike Vellekamp znany jest ze swoich projektów, gdyż jego prace mogliśmy zobaczyć zarówno w wykonaniu takich firm jak Blade-Tech Industries czy też 5.11. Jednak nożem który budzi największe emocje moim zdaniem jest składany nóż PROFILI wykonany przez FOX FKMD.

Miękkie, płynące linie projektu pozwoliły na stworzenie noża o bardzo ciekawym wyglądzie, zdecydowanie wybijającym się między innymi nożami tej wielkości i budowy, a jednocześnie przy zachowaniu pełnej użytkowości. Głownia noża wykonana została ze stali N690Co, która dodatkowo pokryta została czarną powłoką podkreślającą jego taktyczność. Ciekawy profil głowni zapewnia komfortową pracę przy cięciu, a także doskonałe parametry podczas wbijania. Otwieranie głowni umożliwia wygodny, dwustronny kołek.

Rękojeść to przede wszystkim szkielet z nierdzewnej stali, na którym umieszczono okładziny z zielonego G10. Zarówno profil rękojeści, jak i sam kształt okładzin jest ciekawy i doskonale współgra z głownią.

Dzięki głębokiemu podcięciu G10, rękojeść jest bardzo wygodna i nóż doskonale układa się w dłoni, pozwalając na wygodną i długotrwałą pracę. Jest to odważne posunięcie ze strony projektanta, jednak świetnie przekładające się na komfort używania.

W tylnej części rękojeści, która spełnia również rolę zbijaka do szyb znajdziemy otwór pozwalający na przełożenie paracordu.

Elementem wartym zauważenia są cztery pozycje montażu klipsa. Każdy użytkownik indywidualnie może wybrać ten sposób noszenia noża, jaki najbardziej mu odpowiada. Jest to bardzo praktyczne podejście do tematu, którego czasami brakuje innym producentom.

Blokadą głowni jest klasyczny linerlock, który wspomagany jest przez L.A.W.K.S. Safety System, czyli dodatkowe zabezpieczenie przed samoczynnym zamknięciem noża. Rozwiązanie to jest proste, łatwe w użyciu, a zamieniające teoretycznie nóż składany w nóż o stałej głowni.

Kształt noża pozwala na jego wygodne noszenie w kieszeni, więc jeżeli przeszkodą nie będzie wielkość noża (długość rozłożonego to około 23 cm), będzie to ciekawa propozycja na niebanalne edc.

Konstrukcja jest o tyle ciekawa, iż wyprodukowano nawet wersję fixed tego ciekawego noża, która wygląda równie ciekawie.

Mało jest na rynku noży składanych o tak ciekawym wyglądzie, dlatego Profili tym bardziej mocno zaznacza swoją pozycję. Świetne materiały, doskonałe wykonanie i dodatkowe zabezpieczenie otwartej głowni czynią z tego noża ciekawą pozycję zarówno dla każdego kolekcjonera, jak i osób które przeznaczą ten nóż do ciężkiej pracy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!

 

Źródło: sfemaccommerce.com