Walter Brend to kolejna ciekawa postać w panteonie znakomitych knifemakerów. Właściwie to człowiek legenda, gdyż jego prace znalazły uznanie na całym świecie, jako prace przemyślane, dopracowane i perfekcyjnie wykonane.


(źródło – www.brendknives.com)

Brend to człowiek bardzo skromny i trudno znaleźć o nim konkretne informacje. Jego znajomość tematu noży nie jest przypadkowa, gdyż pracował w rzeźni przy porcjowaniu mięsa. Nieszczęśliwy wypadek spowodował niedowład lewej dłoni, a tym samym zakończył pracę. Pod koniec lat 70-tych, jako zaciekawiony wędkarz i myśliwy, odwiedził Knifeshow na Florydzie i tam połknął bakcyla. Postanowił samemu spróbować sił w projektowaniu i wytwarzaniu broni białej. W latach 80-tych znany już był jako knifemaker, który całkowicie poświęcił się robieniu noży. Prace które wychodzą spod jego ręki szybko znajdują nabywców.


(źródło – www.arizonacustomknives.com)

Rozpoznawalny styl pozwala Brendowi umocnić pozycję na rynku, a także podjąć współpracę ze znanymi firmami (Microtech, Benchmade), które wypuszczają na rynek ciekawe modele folderów.


(źródło – bladeforums.com)

 


(źródło – knives.pl foto by RIOT)

 


(źródło – balisongmecca.com)

Postaci Waltera Brenda nie mogło zabraknąć również i w firmie Pro-Tech. Dzięki współpracy tego znakomitego knifemakera, a także dzięki fachowemu podejściu do tematu obróbki stali, powstał Brend #1 COMBAT.

Brend #1 COMBAT to sporych rozmiarów nóż o stałej głowni, której długość wynosi 7 cali (178 milimetrów). Budowa full tang (z jednego kawałka stali od czubka do końca rękojeści) zapewnia wytrzymałość, a doskonała stal 154CM doskonale sprawdzi się w użyciu.

Szlif głowni to połączenie klasycznego sztyletu z clip pointem, co zaowocowało niesamowicie agresywną linią. Biorąc go do ręki i przyglądając się jego budowie, nie sposób nie zrozumieć, do czego powstał ten wspaniały projekt. Jest to typowy fighter, czyli nóż przeznaczony do walki.

Głownia noża została ciekawie wykończona, gdyż nadano jej wygląd zwany TWO-TONE. Jest to połączenie dwóch rodzajów znanych wykończeń powierzchni stali, w tym wypadku satin i stonewash. Dzięki temu całość nabrała niepowtarzalnego wyglądu.

Rękojeść jest duża i każdy znajdzie na niej miejsce, by wygodnie ułożyć palce. Dłoń chroniona jest jelcem, a wyprofilowany koniec rękojeści zabezpiecza rękę przed zsunięciem się z okładzin.

Okładziny rękojeści wykonane zostały z G10 w kolorze Black-Tan, co nadaje jej ciekawy wygląd. Rękojeść w dłoni leży doskonale, a faktura G10 zabezpiecza nóż przed przypadkowym wyśliźnięciem się z dłoni.

Na głowni umieszczono oznaczenia firmy Pro-Tech, gatunek stali, a także logotyp Waltera Brenda.

W komplecie znajdziemy świetną kaburę, uszytą przez znaną firmę SPEC OPS USA, która znana jest z wielu doskonałych produktów (kabury do noży, plecaki, torby, pouche, itp.).

Kabura wykonana została z materiału o nazwie CORDURA, co zapewnia jej wytrzymałość. Dla usztywnienia konstrukcji, wyposażona została w usztywniającą termoformowalną wkładkę dostosowaną do głowni, dzięki której wkładanie i wyciąganie noża jest bardziej komfortowe. Mocowanie w systemie MOLLE (Modular Lightweight Load-bearing Equipment) czyni pochwę bardzo funkcjonalną i prostą w montażu.

Na wierzchu kabury znajdziemy regulowaną kieszeń, w której bez problemu zmieścimy zestaw do ostrzenia lub krzesiwo, bądź nóż składany.

Każdy model noża BREND 1 COMBAT wstępnie obrabiany jest na obrabiarkach CNC, a następnie przechodzi do ręcznej obróbki i wykończenia. Taka forma produkcji pozwala na uzyskanie doskonałej jakości, która jest wizytówką firmy Pro-Tech.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z całą ofertą firmy Pro-Tech.