„Małpy skaczą niedościgle,
Małpy robią małpie figle,
Niech pan spojrzy na pawiana:
Co za małpa, proszę pana!”

Jan Brzechwa

Nasza małpa co prawda nie skacze, ale figle potrafi wyczyniać i wychodzi jej to co najmniej doskonale! Ale zacznijmy od początku. Za projekt odpowiedzialny jest Nathan Barr, który stworzył Małpę i zebrał fundusze do jej wyprodukowania poprzez publikację pomysłu na Kickstarterze.

PocketMonkey to multitool z cienkiej, ale wytrzymałej stalowej blachy, w której wykorzystano maksymalnie powierzchnię, by uzyskać jak najwięcej narzędzi.

Kartę kupujemy w prostym blisterze, na którym w skrócie wyjaśniono do czego karta służy.

Już sam wygląd tej metalowej Małpy budzi uśmiech, zwłaszcza gdy spojrzy się na jej minę:

Wymiary Małpy pozwalają na noszenie jej w portfelu, gdyż jest minimalnie mniejsza od standardowej karty kredytowej. Dzięki temu, można mieć ją zawsze pod ręką, gotową do użycia!

Karta jest bardzo cienka, dzięki czemu niska jest również jej waga. Całość waży zaledwie 19 gram, a grubość to tylko 1,1 milimetra (mniejsza niż grubość zapałki).

Mimo „muszej” wagi, Małpa potrafi bardzo wiele i zaskakuje swoją użytkowością. Każde narzędzie jakie znajdziemy na jej powierzchni zostało przemyślane i pozwala na całkiem wygodne używanie.

Co zatem potrafi Małpa?

Pierwszą funkcją jest możliwość zmontowania z Małpy i karty kredytowej podstawki pod smartfon. Niby nic, ale ułatwia życie, zwłaszcza podczas oglądania filmu na ekranie urządzenia.

Denerwują Cię wiecznie plątające się słuchawki? Nic prostszego! Wykorzystaj Małpę jako narzędzie do przenoszenia słuchawek, bez możliwości plątania. Słuchawki owinięte wokół Małpy zmieszczą się swobodnie w każdej kieszeni.

Chciałbyś zjeść pomarańczę, ale masz za krótkie paznokcie aby ułatwić zdejmowanie skórki? Z Małpą to nie problem, gdyż posiada specjalną końcówkę do takich właśnie zastosowań. Pomarańcza, grejfrut, mandarynka, banan – to już nie problem. Przy pomocy tej końcówki przetniemy również np. sznurek na paczce, tudzież inne denerwujące sznurki.

Kolejne przydatne narzędzie dla każdego to otwieracz do kapslowanych butelek. Doskonale wyprofilowane specjalne miejsce na kapsel, a także wygoda w trzymaniu Małpy pozwala na szybkie i bezstresowe otwarcie butelki i delektowanie się swoim ulubionym napojem (oczywiście bezprocentowym).

Poluzowała się śrubka w okularach i na złość nie możesz znaleźć w domu tak małego śrubokręta, aby móc ją dokręcić? Sięgasz po Małpę i przy pomocy ogona dokręcisz śrubkę bez problemu. Oczywiście przy jej pomocy wyczyścisz również awaryjnie paznokcie, a także użyjesz przy otwieraniu zatrzaśniętych drzwi.

Ogon Małpy nieźle daje sobie również radę ze zszywkami do papieru, a także większymi zszywkami do kartonów.

Na samym ogonie znajduje się krótka linijka. Dla łatwiejszego użycia, z jednej strony Małpy linijka mierzy 3 cm i jest wyskalowana w milimetrach, a z drugiej strony linijka mierzy dokładnie 1 cal wraz z podziałką na jego części.

Zaraz obok małpiego ogona znajdziemy profilowane miejsce, które rewelacyjnie sprawdzi się przy otwieraniu kopert, przecinaniu taśm, folii, czy też otwieraniu wszelkiego rodzaju kartonów.

Na środku Małpy znajduje się specjalne miejsce, które służy do przykręcania (lub odkręcania) nakrętek, bądź śrub z sześciokątną główką. Producent podaje, iż wielkość otworów odpowiada US SIZE, ale bez problemu dokręcałem nią nasze europejskie śruby.

Dwie ostatnie końcówki, to śrubokręt płaski i śrubokręt Philips. Ten drugi o tyle ciekawy, iż mamy tylko jego jedną powierzchnię, a mimo to bez problemu radzi sobie ze śrubami, o ile oczywiście rozmiar jaki mamy w Małpie pasuje do nacięć na śrubie.

Wykorzystać można również oczy i pysk Małpy, przewlekając przez nie paracord i mając tym samym możliwość powieszenia karty przy lusterku w samochodzie, czy też przy plecaku.

Małpa wykonana jest bardzo starannie. Zadbano o to, by jej wystające elementy nie mogły zrobić nam krzywdy, dlatego nie ma właściwie sposobu, aby się skaleczyć (chyba, iż ktoś się bardzo postara). PocketMonkey wykonany jest z hartowanej stali nierdzewnej, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały i odporny na wyginanie.

Oczywiście nie jest to profesjonalne narzędzie, które zastąpi nam skrzynkę z narzędziami, czy też multitoola. Jednak mając Małpę w portfelu, przy jej pomocy możemy rozwiązać wiele problemów, które nie wymagają dedykowanych narzędzi. Rozmiar i waga Małpy pozwala wsunąć ją do portfela i praktycznie o niej zapomnieć, aż do momentu gdy pojawi się sytuacja wymagająca jej użycia.

PocketMonkey będzie stanowił doskonałe połączenie z np. Victorinox Classic, który z uwagi na swoje rozmiary z powodzeniem może być noszony przy kluczach.

Ciekawostką jest fakt, iż PocketMonkey zaprojektowany został tak, iż bez problemu przejdzie kontrolę na lotnisku i wniesiemy go legalnie na pokład samolotu.

Małpa to fajny i śmieszny gadżet, więc odwiedź nasz sklep i … PRZYTUL MAŁPĘ!!