W życiu każdego małego „mężczyzny” przychodzi taki moment, gdy scyzoryk My First Victorinox przestaje wystarczać, a brak ostrego czubka daje się we znaki. Pojawia się potrzeba posiadania mocniejszego noża, najlepiej takiego o stałej głowni, żeby można było wykonać więcej prac, a i przyłożyć podczas ich wykonywania więcej siły. Takim nożem, który zadowoli każdego młodego trapera jest RED RYDER BOY’S KNIFE.

Zestaw zapakowany został w efektowne pudełko, ozdobione kolorowym nadrukiem nawiązującym do Dzikiego Zachodu. Kowboj na czarnym mustangu pięknie wpisuje się w młodzieńcze przygody każdego chłopaka, który odkrywa właśnie świat rewolwerowców i indiańskich przygód. Ciekawostką jest fakt, iż Red Ryder to postać znana z komiksów, które publikowane były od 1938 roku i traktowały o przygodach kowboja w czerwonej koszuli i w białym kapeluszu.

W środku pudełka poza oczywiście nożem i pochwą znajdziemy ciekawie opracowaną kolorową książeczkę, której szata graficzna nawiązuje do wspomnianych komiksów.

Ze stron książeczki młody kandydat na trapera dowie się o budowie noża, narzędziach jakie występują w scyzoryku (bowiem można dostać również zestaw ze scyzorykiem), a także znajdzie podstawowe informacje jak dbać o swój nóż, a nawet jak go prawidłowo naostrzyć.

Nóż wykonany został ze stali 440A, co jest dobrym wyborem, gdyż stal ta pozwala na łatwe ostrzenie, a także jest odporna na korozję. Kształt głowni to klasyczne bowie, które daje szerokie pole do popisu podczas pracy. Struganie drewna, rzeźbienie w korze, przygotowywanie posiłków, batonowanie i wiele innych prac nie będzie stanowiło dla tej konstrukcji wyzwania.

Rękojeść została wyprofilowana tak, aby palce znalazły na niej pewne i bezpieczne podparcie. Głębokie podcięcia na palce, a także profil jelca zabezpieczy mało wprawioną dziecięcą dłoń przed przypadkowym zsunięciem się na krawędź tnącą. Okładziny wykonane zostały z kości, co świetnie wpisuje się w kowbojski charakter noża.

Nie zapomniano oczywiście o otworze na końcu rękojeści, w którym znajduje się rzemień zabezpieczający przed przypadkowym wypuszczeniem noża z ręki podczas pracy.

Całość uzupełnia nylonowa pochwa, na której dodatkowo znajduje się kompas. Pochwa została zaprojektowana tak, aby młody użytkownik mógł bezpiecznie przenosić w niej nóż, nie obawiając się zgubienia, czy też przypadkowego wysunięcia się z niej. RED RYDER BOY’S KNIFE to ciekawa propozycja dla młodego człowieka, który rozpoczyna naukę pracy nożem. Lekka konstrukcja, ale jak najbardziej użytkowe parametry czynią z niego narzędzie, którym można wykonać większość prac. Doskonale sprawdzi się jako nóż treningowy do nauki ostrzenia, dbania o nóż, a także do wyrobienia w dziecku szacunku do narzędzia.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!