Szukając składanego noża, który świetnie sprawdzi się jako EDC warto spojrzeć na produkty firm, które nie są może znane na naszym rynku, ale które w swojej ofercie posiadają ciekawe modele. Tak jest chociażby z firmą SHRADE i serią noży składanych o nazwie Team Primos.

W obydwu egzemplarzach głownia wykonana została ze stali 420, która jest stalą nierdzewną i łatwą w ostrzeniu. Nie jest to stal która zaskakuje długością trzymania ostrości, ale jest to doskonała stal dla osób rozpoczynających przygodę z ostrymi gadżetami oraz dla tych, którzy zamierzają nauczyć się prawidłowego ostrzenia. Profil głowni w połączeniu ze szlifem pozwoli na wykonanie większości wyzwań, jakie stawiane są przed nożami do codziennego użytku. Do otwierania głowni służy duży i wygodny otwór, który w połączeniu z dobrą mechaniką doskonale spełnia swoje zadanie.

Rękojeści modeli są wygodne i dobrze układają się w dłoni, więc tylko od naszych preferencji zależeć będzie, czy do gustu bardziej przypadnie nam wersja z okładzinami z zielonego G10, czy też model z okładzinami wykonanymi z aluminium. Oczywiście wersja z G10 jest odrobinę cięższa, za sprawą konstrukcji opartej na stalowych linerach.

Aby nóż podczas pracy samoczynnie się nie zamknął, zastosowano blokadę typu BackLock, która jest prosta w działaniu, a przez to skuteczna. Blokada ta przy małej wprawie pozwala na otwieranie i zamykanie noża jedną ręką.

Za wygodne noszenie odpowiada klips, dzięki któremu możemy zamocować nóż na krawędzi kieszeni czy też torby. Klips w obu modelach jest duży i mocno blokuje się na materiale, więc ryzyko zgubienia jest minimalne. Na końcach rękojeści umieszczono otwór, który pozwala użytkownikowi założyć ozdobną zawieszkę z paracordu.

Wykonanie obydwu egzemplarzy leży na bardzo dobrym poziomie. Jakość szlifów głowni, spasowanie jej z rękojeścią, prawidłowo obrobione krawędzie G10, brak ostrych elementów, a także mało spotykane, ale bardzo ciekawie wyglądające śruby wiążące konstrukcję czynią z tych dwóch folderów bardzo ciekawą propozycję. Doskonały jest również stosunek jakości do ceny, czyniąc je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Dla wielu może to być pierwszy krok do posiadania pełnowartościowego noża, różniącego się jakością od tzw. „noży bazarowych”.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!