Maczeta do długi i często szeroki nóż, który odnajdzie swoje zastosowanie przy np. przedzieraniu się przez dżunglę, tudzież przy wielu innych pracach terenowych. Z uwagi na swoją budowę, doskonale nadaje się do prac leśnych, a także do prac na działce oraz wszelkich prac obozowych. Karczowanie, okorowywanie, a także innych prac terenowych. Wśród wielu modeli jakie można znaleźć na rynku, są również takie, które pozwalają dzięki grubości głowni pozwalają na rąbanie drewna i zastąpienie tym samym podręcznej małej siekiery. Przy pomocy maczety wykopiemy dołek na śmieci, przygotujemy drwa do ogniska, czy też porąbiemy duże porcje mięsa z kością.

Maczety często wykonane są ze stali węglowej, która dzięki swoim parametrom pozwala na szybkie przywrócenie ostrości krawędzi tnącej. Aby zabezpieczyć taką głownię przed korozją, pokrywa się je różnymi powłokami.

Maczeta BOLO CAMP firmy MARBLES to mocne narzędzie ze stali węglowej i rękojeścią z drewna.

 

LINTON BRIACHIOSAURUS to potężne narzędzie i tak samo jak tytułowy dinozaur, świetnie rozprawia się z roślinnością! Na grzbiecie posiada wycięcie ułatwiające przecinanie różnych materiałów.

 

PATA DE CUCHE firmy IMACASA (Salvador) z rękojeścią z tworzywa i polerowaną głownią.

 

BLACK PANGA firmy BLACKJACK to potężne narzędzie, które nie boi się ciężkiej pracy w terenie. W komplecie skórzana pochwa.