Noże codziennego użytku – EDC (every day carry), to noże które przeznaczone są do codziennego użytkowania, jednak swoją budową różnią się od scyzoryków. Wyposażone często w klips, pozwalają na wygodne noszenie na krawędzi kieszeni, chociaż popularne są również i takie modele, które można nosić luzem w kieszeni, bądź w dedykowanym pouchu na pasie.

Nie ma praktycznie dnia, by nóż noszony jako EDC nam się nie przydał. Odcięcie metki od ubrania, otworzenie zgrzewki wody w sklepie, otwieranie paczek, przyrządzanie posiłków, struganie drewna, cięcie linke to prace jakie bez problemu wykonamy takim nożem. Właściwie zakres prac jest nieograniczony.

W tej grupie wybór modeli jest ogromny. Możemy wybrać nóż otwierany automatycznie, bądź manualnie. Szeroka gama rodzajów stali, głowni, wykończenia powierzchni, czy też materiałów, z jakich wykonana jest rękojeść. Zgodnie z naszymi upodobaniami możemy kierować się wyglądem, kształtem, czy też linią danego producenta. Gdy potrzebujemy solidnego narzędzia, wówczas wybierzemy nóż prosty, bez zdobień. Ale nóż EDC to również nóż do garnituru, więc bez problemu znajdziemy piękne modele, często ręcznie wytwarzane (custom), przez co stają się unikatowe i niepowtarzalne.

Nóż EDC to nóż do wszystkiego i żadnej pracy się nie boi! (w granicach rozsądku oczywiście).

 

Ręcznie wykonany (custom) CORRIE SCHOEMAN LINERLOCK to piękny nóż do garnituru. Głownia z damastu, rubin w kołku do otwierania i macica perłowa na rękojeści nadają temu nożowi niepowtarzalny charakter. Nie posiada klipsa, więc można go nosić tylko luzem w kieszeni.

 

KERSHAW SCALION to doskonały kompan, zwłaszcza w takim wesołym kolorze! Klips pozwoli na noszenie w kieszeni, a czubek świetnie sprawdzi się przy codziennych lekkich pracach.

 

PRO-TECH GODFATHER i mniejszy PRO-TECH GODSON to piękne noże automatyczne, które sprawdzą się w wielu pracach. Ich płaska budowa powoduje, iż włożone do kieszeni (klips) praktycznie w niej znikają.

 

MCUSTA HATAKE z głownią z pięknego damastu i ciekawą rękojeścią. Sprawdzi się jako elegancki nóż, ale nie boi się poważniejszej pracy.

 

SPYDERCO EMBASSY to ciekawy design i doskonałe materiały połączone w świetny nóż automatyczny, który sprawdzi się nawet przy cięższych pracach.