Pochodzący z Japonii Sōke Kubota Takayuki, opracował i wdrożył nowy rodzaj broni służącej do obrony, a mianowicie kubotan. Opracował również sztukę walki, która wykorzystuje kubotan jako narzędzie do wykonywania uderzeń, zakładania dźwigni, a także stosowania ucisków na newralgiczne części ciała przeciwnika.

Taktyczne długopisy to właśnie kubotany, które wykonane zostały z wytrzymałego aluminium. Zaprojektowane tak, by można było korzystać z nich jak z klasycznego długopisu, a jak zajdzie potrzeba – pełnią rolę bardzo skutecznego narzędzia do samoobrony. Ich ciekawy taktyczny wygląd świetnie pasuje do gadżetów taktycznych.

Poza możliwością użycia jako narzędzia do samoobrony, są również modele długopisów oferujące inne ciekawe funkcje, np. wyposażone są w końcówkę służącą do awaryjnego zbijania szyb.

Inny model posiada ciekawie profilowaną koronkę, która podczas użycia na przeciwniku będzie skuteczniejsza, niż zwykłe zakończenie.

Ciekawą propozycją jest model, który został wyposażony w koronkę, w której znajduje się diodowa latarka, a z drugiej strony długopisu znajdziemy przydatny „rysik” do tabletu, bądź smartfona.

Większość modeli posiada klips, pozwalający na noszenie w kieszeni koszuli, bądź spodni, tudzież na wpięcie w kieszeń używanej torby, czy też plecaka. Istnieje również możliwość noszenia na szyi, za pomocą dedykowanego łańcuszka, bądź smyczy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu i zapoznania się z ofertą!