Firma Opinel postanowiła wydać ciekawą wersję swojego popularnego noża składanego, nawiązującą do dawnych modeli produkowanych ponad 100 lat temu.

Zestaw jaki otrzymujemy różni się od standardowo sprzedawanych modeli i jest bardzo ciekawą pozycją dla każdego miłośnika tych doskonałych noży.

Nóż jest dokładną repliką modeli wykonywanych w roku 1890 i tak samo jak one, nie posiada pierścienia blokującego głownię (blokada Virobloc powstała dopiero w 1955 roku), a głownia wykonana została ze stali węglowej.

Na głowni nie znajdziemy znanego logotypu firmy („koronowana dłoń” została oficjalnym znakiem marki w roku 1909), a jedynie inicjały założyciela zakładu (Joseph Opinel).

Rękojeść wykonana została z drewna wiśni o ciekawym usłojeniu i pięknym ciepłym odcieniu. Klimatu dodaje dołączona pochewka ze skóry na której wytłoczono nazwę firmy oraz rok 1890.

Smaczku dodaje również skrócona historia firmy, która została wydrukowana na sztywnym papierze (z jednej strony tekst jest w języku francuskim, z drugiej w angielskim i włoskim).

Całość została zapakowana w proste i ascetyczne pudełko, które świetnie wpisuje się w klimat dawnych lat. Na pudełku znajdziemy delikatne tłoczenie nazwy firmy, które pięknie uzupełnia całość.

Opinel ten jest niewątpliwie gratką dla każdego kolekcjonera i miłośnika tych wspaniałych noży i będzie się doskonale prezentował w kolekcji, zaraz obok klasycznej, dzisiejszej ósemki, która jakby nie spojrzeć, nie jest pozbawiona tego ciekawego historycznego uroku.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!