W 1859 roku stolarz Henry Tibbe (z pochodzenia Holender), w mieście Washington w Missouri zaczął produkować masowo fajki z kolb kukurydzy. Sama produkcja była tak prosta, iż przy pomocy zwykłego scyzoryka można było przygotować całą fajkę. Wystarczyło wybrać wysuszoną i dość dużą kolbę kukurydzy, ściąć ziarna i odpowiednio przyciąć, następnie wydrążyć miękki rdzeń oraz wykonać mały otwór na ustnik wykonany chociażby z trzciny. Fajki z kolb kukurydzy, czyli „corn cob pipes” były bardzo popularne i można było spotkać je praktycznie wszędzie, gdyż nic nie stało na przeszkodzie, aby każdy mógł sobie taką fajkę zrobić samemu, zwłaszcza mając w kieszeni świetny scyzoryk firmy Case.

Historia firmy Case jest trochę młodsza i sięga roku 1889 roku, kiedy to czterech braci (William Russell (W.R.), Jean, John and Andrew Case) zaczęło sprzedawać noże i sztućce z pociągu, podczas podróży przez małe miejscowości. William Russel miał syna (John Russell Case), który nazwał firmę wykorzystując inicjały swego ojca – WR Case & Sons, a w 1905 roku zakład przeniesiony został do Pensylwanii, gdzie istnieje do dzisiaj. Noże Case znalazły swoje zastosowanie podczas I Wojny Światowej, w postaci takich modeli jak M3 Fighting Knife.

Kolejną znaną produkcją był V-42 Commando Stiletto.

Firma Case zasłynęła jednak przede wszystkim dzięki produkcji scyzoryków, które znane są bodajże na całym świecie. Wśród szerokiej gamy wzorów, pojawiały się modele z jedną, bądź wieloma głowniami.

Oczywiście pojawiały się i nadal dostępne są różne ciekawe kombinacje, chociażby The Hobo.

Ciekawostką jest również to, iż na pokładzie Gemini 3 (pierwszy załogowy lot programu Gemini oraz pierwszy wieloosobowy amerykański lot kosmiczny), na wyposażeniu astronautów (Virgil Grissom i John Young) znajdowały się noże survivalowe wyprodukowane przez Case. Rok później Case wyprodukował kolejną serię tych, a i w misjach Apollo znalazło się dla nich miejsce w wyposażeniu astronautów.

Case należy obecnie do Zippo Manufacturing Company, jednak cały czas produkuje swoje doskonałe noże, które dzięki popularności zyskują coraz to nowych miłośników. To co wyróżnia firmę Case, to produkcja wielu wzorów, a także stosowanie różnych materiałów. Kość, poroże, różne gatunki drewna, alpaka, mosiądz to tylko niektóre z używanych materiałów.

Oczywiście Case nadąża za duchem czasu i w ofercie produktów znajdziemy również modele o nowoczesnym wyglądzie i popularnych rozwiązaniach.

Poza nożami składanymi, produkowane są również modele o stałej głowni, głównie o charakterze myśliwskim, chociaż przewijają się również noże typowo taktyczne.

Oferta firmy jest spora i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Wybór modeli jest imponujący i możemy wybierać zarówno pod względem wyglądu, jak i użytych materiałów.

Case to firma z wieloletnią tradycją, która dzielnie torowała sobie drogę na rynku, a której produkty są znane i cenione praktycznie na całym świecie. Można śmiało powiedzieć, iż jest to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika ostrych zabawek.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!

Źródła:
www.usmilitariaforum.com
www.weaponsman.com
www.likecool.com
www.earthtothemoon.com
www.wrcase.com