Produkty tej firmy są niezwykłe, gdyż cechuje je przede wszystkim użytkowość, czego czasami brakuje w projektach znanych producentów. Może fakt ten wynika z tego, iż siedzibą firmy jest kraj leżący w Ameryce Środkowej – Salwador.

Zakład pod nazwą Imacasa otwarty został w 1964 roku w miejscowości Santa Ana za sprawą niemieckiej firmy produkującej od lat narzędzia (w tym noże). Firma szybko odnalazła swoje miejsce na rynku, a jej produkty zdobywały coraz to nowe miejsca sprzedaży (Meksyk, Gwatemala, Honduras, Salwador, Nikaragua, Kostaryka, Panama). Dbanie o jakość, a także użytkowość produkowanych narzędzi spowodowała, iż firma rozbudowała ofertę na rynek północno amerykański i europejski, tworząc w 2004 roku nową nazwę CONDOR TOOL & KNIFE.

Dzisiaj oferta zakładu jest imponująca i obejmuje szeroką gamę produktów, począwszy od noży myśliwskich, wędkarskich, poprzez noże edc, taktyczne, survivalowe, a także noże do rzucania oraz maczety, miecze, siekiery i łopaty. Do wytwarzania używana najczęściej jest nierdzewna stal 420, bądź wysokowęglowa stal 1045 i 1075. Nie są to stale nowoczesne i zaawansowane technologicznie, ale jak już wspomniałem, główną cechą produktów jest użytkowość. Wyraźnie widać, iż projekty są wzorami, które doskonale sprawdzają się w codziennej pracy.

Surowe kształty, brak zdobień, proste rękojeści, ale przede wszystkim przemyślane projekty, dbałość o wykonanie i parametry stali czynią z produktów firmy CONDOR TOOL & KNIFE narzędzia sprawdzające się w wielu zadaniach.

Jednym z ciekawych noży jest model o nazwie Hivernant będący nożem myśliwskim.

Jest to nóż który kształtem przypomina tzw. nessmuk (nóż o łyżkowatym profilu głowni) i możliwe, iż jego wzornictwo zostało zaczerpnięte właśnie z tych doskonałych myśliwskich noży, które dawniej sprawdzały się również jako noże do prac obozowo-terenowych.

Głownia wykonana jest ze stali 420 o grubości 3,6 mm. Taka grubość przy krótkiej głowni i odpowiednim hartowaniu pozwoli nam na mocniejsze używanie noża, bez obaw iż ten pęknie np. podczas podważania drewna. Odpowiedni proces hartowania pozwala utrzymać stal przy takiej twardości, iż po utracie ostrości bez problemu naostrzymy ją dosłownie w kilka chwil.

Do ostrzenia tego typu noży nada się praktycznie każda ostrzałka, czy to klasyczny kamień do ostrzenia, ostrzałka diamentowa, czy też dowolny system.

Prosta rękojeść wykonana została z drewna orzecha i mimo spartańskiego wyglądu bardzo wygodnie układa się w dłoni podczas pracy. Chcąc zabezpieczyć nóż przed przypadkowym wyślizgnięciem z dłoni (chociaż jest to mało prawdopodobne) w tylnej części rękojeści mamy otwór służący do przewleczenia linki, bądź rzemienia (będzie bardziej klimatycznie).

W komplecie otrzymujemy prostą, skórzaną pochwę. Wykonana została starannie i doskonale pasuje do samego noża zarówno klimatem, jak i użytkowością. Mocne szycie grubą nicią, a także zastosowane nity zabezpieczają pochwę przed uszkodzeniem, a prosta pętla pozwala na założenie pochwy na każdy pasek i bezpiecznie noszenie zestawu w terenie.

Przyznać trzeba, iż całość wygląda niezwykle klimatycznie i aż prosi o zabranie do lasu i cięższą pracę! Zestaw doskonale sprawdzi się zarówno po polowaniu przy oprawianiu i skórowaniu zwierzyny, a także jako nóż survivalowy. Praca w drewnie, krzesanie ognia, przygotowanie posiłku, czy też inne prace terenowe nie będą mu straszne i spełni powierzone mu zadania perfekcyjnie.

Noże firmy CONDOR TOOL & KNIFE to doskonały przykład na to, iż można stworzyć ciekawą bazę produktów, opierających się przede wszystkim na użytkowości, a nie na dążeniu do szukania nowoczesnych rozwiązań, czy też bazowaniu na najnowszych (czyli droższych) materiałach. Produkty te cechuje doskonały stosunek ceny do jakości i użytych materiałów, przy maksymalnej użytkowości jako narzędzia, gdyż zdecydowanie nie są to gadżeciarskie zabawki, ale właśnie świetne narzędzia stworzone do pracy.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!

Źródło:
www.condortk.com