Firma Hogue znana jest przede wszystkim z „customizowanych” rękojeści do broni palnej.

Od 2010 roku dzięki współpracy z Allenem Elishewitzem (współpracującym często z CRKT, znanym także z projektowania najwyższej klasy piór i zegarków)  powstała nowa seria taktycznych noży wykonanych ze stali 154CM. Jako rękojeść posłużyło hartowane aluminium oraz wielowarstwowe G10 (G-Mascus).

Bardzo solidna konstrukcja i w pełni automatyczne otwieranie potwierdza myśl, że modele te zostały zaprojektowane głównie dla profesjonalistów i służb mundurowych.

Wersje z 3,5″ ostrzem:

Wersja z ostrzem 4″

 

Na amerykański rynek cywilny produkowane są też wersje manualne. Oparty na blokadzie plunge lock model z 3,5″ ostrzem wykąpanym w granulacie ceramicznym:

Dla miłośników lekkich konstrukcji dostępna jest wersja z okładzinami polimeru i włókna szklanego.Seria ta nie jest oparta na metalowym szkielecie, dzięki czemu waga całkowita została zmniejszona o ok. 30%. Model z 4″ ostrzem:

 

Dla miłośników cięższych prac dostępne są też fixed`y. Konstrukcja full-tang oparta na stali A2 dostępna jest w rozmiarach z ostrzem 5,5″ i 7″ (10,5″ i 12″ długości całkowitej). Powłoka ostrza Gun-kote.

Kabura zapewnia montaż zarówno pod pas jak i MOLLE: