Firma SEKI z Japonii znana jest od XIII wieku, z wyrobów metalowych, w tym sztućców. Położenie geograficzne sprzyjało rozwojowi sztuki obróbki metalu, ze względu na otaczające miejscowość Seki bogate złoża rudy żelaza i możliwość łatwego wytwarzania węgla drzewnego. Dzięki doświadczeniu i pracy specjalistów kowalskich znanych z umiejętności wytwarzania broni białej i zbroi, ich produkty szybko zostały docenione na ówczesnym rynku.

Lata doświadczeń zaowocowały dzisiejszymi umiejętnościami w obróbce metalu. Rozwój firmy, zastosowanie nowych technologii, a przede wszystkim unikatowe wzornictwo pozwala na stworzenie ciekawego i niepowtarzalnego produktu – w tym wypadku noża składanego.

Projektowanie noży przeprowadzane jest w programach do tworzenia 3D, a następnie na podstawie produktu wybierane są materiały, z których powstanie dany model. Bogactwo materiałów potrafi zaspokoić najbardziej wybrednego kolekcjonera. Głownie noży wykonywane są ze znakomitej stali VG-10, a także z damastów których rdzeniem jest również VG-10. Wykończenia rękojeści to egzotyczne drewna, corian, mikarta, czy też anodyzowane aluminium.

Producenci unikają prostej i „sztampowej” produkcji, dlatego każda głownia wycinana jest indywidualnie laserem, a następnie poddawana obróbce na obrabiarkach CNC, co zapewnia wyśmienitą jakość i możliwość dopasowania elementów. Każdy model składany i wykańczany jest ręcznie, a następnie sprawdzany przez rzemieślników.

Z ciekawostek, nazwa MCUSTA pochodzi od słów Machined Custom (seryjna produkcja wykańczana ręcznie).

Dzięki dbałości, precyzji i solidnej kontroli, noże Mcusta są pięknymi modelami, które nie tylko cieszą unikatowym wyglądem, ale są jak najbardziej użytkowe.

Poniżej przedstawimy część naszej oferty. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu i zapoznania się z całą ofertą noży Mcusta, w tym również doskonałych noży kuchennych tejże firmy.