Eliphalet Remington założył swoją firmę w 1816 roku pod nazwą pod nazwą E. Remington and Sons.

Wraz z synami Philo i Samuelem dzielnie przecierali ciężką drogę do sukcesu, a który osiągnęli, dzięki swojemu innowacyjnemu spojrzeniu na broń i przedmioty codziennego użytku (Philo opracował w 1870 roku karabin odtylcowy, a także usprawnił działanie maszyn do pisania).

Z czasem zakład zaczął również produkować noże, które konkurowały ze znanymi już na amerykańskim rynku scyzorykami z Sheffield w Anglii, czy też niemieckimi produktami z Solingen. Jednak prace Remingtona zostały docenione przez użytkowniów (zadziałał również patriotyzm i zaufanie do rodzimej marki) i w roku 1920 do produkcji weszła ciekawa wersja scyzoryka, który bazował na jednym wzorze rękojeści, pozwalając na modyfikacje dokładanych ostrzy. Różnorodność wzorów, a także materiałów używanych do produkcji rękojeści (Remington opracował nawet swój własny rodzaj tworzywa pozwalający na użycie szerokiej gamy kolorów), doprowadziła do stworzenia bazy około 700 wzorów. Fabryka pracowała na najwyższych obrotach i dziennie wytwarzano około 10 tysięcy sztuk noży!

Mimo faktu, iż Remington opierał się głównie na produkcji broni palnej, noże zawsze przewijały się w jego ofercie (chociaż marka przechodziła przez różnych właścicieli – DuPont, Pal Company) i mimo olbrzymiej konkurencji na rynku nadal produkuje swoje świetne noże (chociaż wiele modeli wytwarzanych jest przez podwykonawców), które potrafią zaspokoić potrzeby zarówno kolekcjonerów, jak i ludzi używających noża jako narzędzia. Użycie nowoczesnych materiałów, a także duża dbałość o jakość pozwala tworzyć ciekawą ofertę, w której można znaleźć zarówno noże składane (sławna Bullet Knife Series, czy też Sportsman Series), jak i noże o stałej głowni.

Produkowane są również piękne i unikatowe wersje kolekcjonerskie, najczęściej związane z różnymi jubileuszami, a które stanowią perły w kolekcji wielu pasjonatów.

Remington świetnie łączy tradycyjne linie z nowoczesnymi materiałami, co owocuje ciekawymi produktami. Oglądając nowe noże tej firmy, nie sposób oprzeć się niesamowitemu klimatowi jaki reprezentują, nawiązując do dawnych i sprawdzonych modeli.

Jednak nie tylko klasyczne linie są produkowane. W ofercie znaleźć można również noże składane wykorzystujące nowe blokady (linerlock), a także rozwiązania ułatwiające używanie, jak chociażby kołek do otwierania głowni, czy też mające pełną możliwość rozłożenia konstrukcji do konserwacji.

Do niektórych modeli dołączana jest bardzo funkcjonalna skórzana kabura, pozwalająca nosić wygodnie nóż na pasie, zarówno w pionie jak i w poziomie. A wszystko wykonane z dużą dokładnością i starannością, której pozazdrościć może wielu znanych producentów noży.

Zapraszamy serdecznie do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą.

Żródła:
icollector.com
knifeforums.com
ehow.com
remington.com