W historii Stanów Zjednoczonych było wiele firm produkujących noże i narzędzia, a które dzięki swojemu doświadczeniu zajmują znaczne miejsce zarówno w historii, jak i na rynku nowych wyrobów. Taką właśnie firmą jest R. Murphy Knives.

Firma powstała w Bostonie (Massachusetts) i założyli ją w 1850 roku bracia John i Robert Murphy, produkując wszelakiego rodzaju instrumenty chirurgiczne i stomatologiczne.

Historia firmy często zmieniała swój bieg, a to za sprawą zarówno rozstania braci, jak i zmian w lokalizacji zakładów. Niemniej szybko odnalazła swoje miejsce na rynku, stale poszerzając ofertę o noże, sztućce i narzędzia.

W roku 1913 powstał logotyp firmy i hasło reklamowe „STAY SHARP”, a w produkcji pojawiło się wiele wyspecjalizowanych noży, a także noże z gumowymi rękojeściami.

Zdobywane latami doświadczenie pozwoliło na stałe zwiększanie produkowanych narzędzi i zaczęły pojawiać się wzory noży które znamy do dzisiaj. „R. Murphy” od początku istnienia stawiał na użytkowość swoich narzędzi, dbając by były wygodne i bezpieczne dla użytkownika.

Jednak los nie był łaskawy dla tej rodzinnej manufaktury i w 1954 wraz ze śmiercią właściciela firmy, została ona sprzedana. Zakupił ją William Maxant, który krótko cieszył się jej posiadaniem, gdyż w 1969 roku sprzedał ją rodzinie Bethke.

Douglas A. Bethke zajmował się interesami firmy, a także brał udział w wyścigach samochodowych, startując na samochodzie Corvette ozdobionym między innymi nazwą „Murphy Knives”.

W 2009 roku, kiedy Douglas był już na emeryturze, postanowił sprzedać dalej firmę i jej właścicielami zostali Mark Furman i Mimi Younkins, którzy do dzisiaj się nią zajmują.

Nowi właściciele postawili na nowe technologie, jednak pamiętając cały czas, by produkowane narzędzia nadal spełniały ostre wymogi jakości, jakie stawiali sobie założyciele firmy. Aby zachować wysoką jakość, większość produktów wykonywana jest ręcznie, co pozwala na stałą kontrolę.

Oferta firmy dzisiaj jest imponująca i można w niej znaleźć zarówno doskonałe noże kuchenne, jak i profesjonalne noże do oprawiania ryb, myśliwskie, noże do ostryg, czy też narzędzia budowlane.

Noże firmy R.Murphy są również w ofercie naszego sklepu. Ich wygląd nawiązuje do starych modeli, które na przestrzeni lat zostały sprawdzone przez wielu użytkowników. Właśnie te klasyczne modele są często inspiracją nowych projektów, do produkcji których używa się nowoczesnych materiałów.

Warto zaznaczyć, iż produkty firmy nadal posiadają oznaczenie MADE IN USA, co w dzisiejszych czasach staje się rzadkością.

Dlatego warto spojrzeć na ofertę tej ciekawej firmy i odwiedzić nasz sklep, w którym znajdą Państwo noże wszelkiego typu, a także wszelkie akcesoria do ich ostrzenia i konserwacji.

Źrodło:
food52.com
rmurphyknives.com