Kershaw chętnie współpracuje ze znanymi projektantami noży, dzięki czemu oferta firmy jest bardzo bogata i różnorodna. Zaufanie do knifemakerów pozwala na stworzenie bardzo ciekawych modeli, które świetnie sprawdzają się jako narzędzia, ale i cieszą oko swoimi liniami. Jednym z takich projektantów jest Rick Hinderer, którego interesujące projekty znane są na całym świecie.

Jednym z projektów dla firmy Kershaw jest model o nazwie Thermite (termit, czyli mieszanina glinu i tlenku żelaza, która podczas spalania generuje ogromną temperaturę, bez problemu przepalając wszystko na swojej drodze).

Nóż do małych nie należy, gdyż jego długość po otwarciu to 213 milimetrów. Jednak smukła konstrukcja odchudza optycznie nóż i nie wydaje się on tak duży. Taka budowa pozwala na bardzo wygodne noszenie noża w kieszeni, co umozliwia klips. Klips możemy zamocować w czterech pozycjach, więc każdy użytkownik bez problemu dopasuje położenie noża w kieszeni do swoich preferencji. Konstrukcja klipsa pozwala na prawie całkowite schowanie noża, dzięki czemu nie będzie on widoczny dla osób postronnych.


Thermite to folder o budowie framelock, dlatego jedna część rękojeści to stalowy liner i okładzina z G10, a druga część rękojeści wykonana jest z grubego kawałka stali. Użyta blokada pozwala na bardzo pewne zablokowanie otwartej głowni i daje poczucie bezpieczeństwa podczas pracy.


Głownia wykonana jest z popularnej i znanej stali, która często pojawia się w nożach firmy Kershaw, a mianowicie 8Cr13MoV. Jest to stal doskonale nadająca się do pracy, przyzwoicie trzymająca parametry cięcia, a zarazem jest stalą łatwą do ostrzenia. Można by rzec, iż to doskonała stal dla kogoś, kto nie czuje strachu przed używaniem noża, a zarazem nie jest mu obce ostrzenie krawędzi tnącej.

Szlify głowni są bardzo ciekawe, gdyż mamy tutaj do czynienia z dwoma rodzajami szlifu. Pierwszy to szlif wklęsły, który powoduje, iż głownia będzie doskonale cięła. Bliżej czubka szlif zamienia się na płaski, dzięki czemu sam czubek jest gruby i wytrzymały. To rozwiązanie świetnie sprawdza się podczas pracy, a i wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowym elementem który uzupełnia linię szlifu jest fałszywe ostrze, które nadaje agresywny wygląd i zarazem odchudza wagę głowni.
Nietuzinkowego wyglądu nadaje również sposób wykończenia powierzchni głowni, czyli stonewash. Dzięki temu, na głowni nie będą widoczne mniejsze rysy, jakie powstaną podczas pracy.


Otwieranie głowni możliwe jest na dwa sposoby – klasycznie przy pomocy dwustronnego kołka, bądź za pomocą nacisku na płetwę tzw. flippera. Bez wzlędu jaki sposób przypadnie nam do gustu, głownia zawsze otworzy się szybko i pewnie, a to za sprawą zastosowanego mechanizmu wspomagania (Speedsafe).Bardzo ciekawie prezentuje się również sam grzbiet rękojeści, gdyż znajdziemy na nim efektowny spacer. Wystające poza krawędź rękojeści wypustki poprawiają chwyt i pozwalają na lepszą stabilizację noża w dłoni.
Na rękojeści znajduje się jeszcze podłużny otwór (charakterystyczny dla projektów Hinderera) pozwalający na przełożenie paracordu.Kershaw Thermite to nóż, którego będziemy mogli użyć do różnych prac, w tym również takich, gdzie trzeba przyłożyć większą siłę. Mocna budowa noża, bezpieczna blokada, a także wytrzymała głownia pozwoli na silniejsze traktowanie bez obaw, iż konstrukcja się podda.
Projekty Hinderera są bardzo nowoczesne, a Thermite doskonale oddaje ich styl. Jeżeli do tego dołożymy bardzo dobre wykonanie, doskonałą mechanikę i budżetową cenę, można śmiało założyć, iż jest to jeden z ciekawszych projektów firmy Kershaw z ostatniego okresu.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy Kershaw, a także modelami innych ciekawych firm.

Żródło: rickhindererknives.com