Większość składanych noży firmy Kizlyar ma raczej taktyczną linię, jednak znaleźć wśród nich można piękną perełkę, która zaskakuje swoim wyglądem. Jest to świetnie prezentujący się duży scyzoryk o nazwie Gent.

Nazwa Gent pochodzi oczywiście od słowa Gentleman i ma odnosić się do lekkich, eleganckich noży, które mimo swojej prostej konstrukcji potrafią zachwycić zarówno linią, jak i użytymi do ich wytworzenia materiałami. Dawniej takie scyzoryki można było znaleźć w kieszeni każdego eleganckiego pana, a ich wykonanie przyprawiało o zawrót głowy, gdyż często używano takich materiałów jak masa perłowa, kość słoniowa, srebro, złoto oraz egzotyczne drewna. Zdarzały się również okazy inkrustowane szlachetnymi kamieniami, aby podkreślić statut społeczny posiadacza.
Gent w wykonaniu Kizlyara to bardzo elegancki nóż, który wyśmienicie będzie pasował jako męski dodatek do garnituru (męska biżuteria).
Na pozór prosta, lecz bardzo czysta forma pozwala cieszyć się połączeniem stalowej konstrukcji z naturalną kością. Polerowana stal nadaje ciekawy wygląd całości, a biel kości podkreśla elegancką formę noża.

Długa i smukła głownia wykonana została z japońskiej stali AUS-8, która wyśmienicie sprawdzi się w takiej konstrukcji. Kształt klingi to klasyczny CLIP POINT, który bardzo często spotykany jest w scyzorykach.

Na głowni znajduje się logotyp firmy, a z drugiej strony nazwa noża i oznaczenie stali.

Na uwagę zasługuje również linia rękojeści, która poszerzając się ku końcowi pozwala na bardzo pewny chwyt i pełną kontrolę podczas używania noża.

Scyzoryk ten pozwoli właścicielowi cieszyć się zarówno kształtami, materiałami, a także nienagannym wykonaniem. Wyśmienicie układa się na dnie kieszeni marynarki, będąc zawsze pod ręką, gdy tylko przyjdzie ochota na jego użycie.
Jest to piękny i elegancki gadżet, który zaskakuje również stosunkiem ceny do jakości. Całość uzupełnia eleganckie pudełko, dzięki któremu całość świetnie nadaje się na prezent, chociażby na zbliżające się Boże Narodzenie. Obdarowany nim gentleman na pewno doceni jego wyjątkowy wygląd!

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z szeroką ofertą przepięknych scyzoryków, które mogą być wspaniałym prezentem na nadchodzące święta!!