Wakacje, a więc czas wyjazdów, biwaków, obozów, spływów kajakowych i wszelkich uciech odpoczywania na łonie natury. Polowe gotowanie, ogniska, prowizoryczne schronienia, do których wykonania potrzebujemy narzędzia, najlepiej uniwersalnego, żeby nie nosić z sobą za wiele niepotrzebnego szpeju.

Nóż o stałej głowni (fixed) to często nieodzowne narzędzie w terenie. Pomoże przygotować posiłek, pozyskać drewno na opał, naostrzyć kij do kiełbasy, a nawet wykopać dziurę na śmieci. Colt 656 będzie doskonałym wyborem dla osób, które potrzebują wytrzymałego narzędzia z niezłych materiałów, a zarazem jego cena nie zdemoluje naszych wakacyjnych oszczędności.
Dzięki swoimi rozmiarom nóż ten jest lekki, poręczny i wygodny. Na pewno nie dociąży nadmiernie ekwipunku, a pozwoli na wykonanie wielu, nawet ciężkich prac.

Nóż to tzw. fulltang, czyli wykonany został z jednego kawałka stali, który zaczyna się na czubku, a kończy na końcu rękojeści. Dzięki takiemu rozwiązaniu nóż jest wytrzymały i zniesie nawet ciężkie prace, zwłaszcza jeżeli w parze z jego budową idzie odpowiednia grubość i prawidłowa obróbka cieplna.

Całkowita długość noża to 250 milimetrów, z czego długość głowni to 125 milimetrów, a długość rękojeści to 130 milimetrów. Całość wykonana została ze stali o grubości 3,8 milimetra. Mimo całkiem pokaźnych rozmiarów, waga noża jest niska i wynosi około 226 gramów.

Colt 656 wykonany został ze stali 8Cr13MoV która jest chińskim odpowiednikiem znanej i popularnej stali AUS-8. Stal ta doskonale nadaje się na noże, stosunkowo długo trzyma dobre parametry tnące i pozwala na szybkie naostrzenie. Stal ta jest nierdzewna, więc idealnie nadaje się na wszelkie terenowe wypady dla kogoś, kto nie przepada za nadmiernym dbaniem o narzędzia. 😀

Głownia o profilu Drop Point posiada szlif położony do połowy wysokości ostrza i zaznaczone fałszywe ostrze, które poprawia właściwości penetracyjne. Długa i prosta krawędź tnąca nie będzie sprawiała problemu nawet początkującym użytkownikom, gdyż jest idealna do nauki ostrzenia.

Na grzbiecie noża znajduje się tzw. jimping, czyli ząbkowanie będące podparciem dla kciuka podczas pracy. Pozwala to na mocny chwyt i lepszą kontrolę głowni podczas cięcia.

Rękojeść składa się z dwóch okładzin, które przykręcone są do stali za pomocą śrub. W każdej chwili możemy zdjąć okładziny i zastąpić je np. zrobionymi własnoręcznie z drewna.
Firmowe okładziny wykonane są z G10 (włókno szklane wzmocnione żywicami, niezwykle twarde i odporne na wykruszenia) w kolorze piaskowym, którym nadano ergonomiczne kształty. Rękojeść dobrze wypełnia dłoń, pozwala na mocny chwyt i wygodną pracę.

Na końcu rękojeści znajduje się Lanyard Slot, czyli otwór przez który możemy przełożyć paracord. Pętla z paracordu pozwoli zabezpieczyć nóż przed wypadnięciem z dłoni, co może przydać się np. podczas rąbania. Stalowa część rękojeści świetnie sprawdzi się również jako zbijak do szyb, a i przy jej pomocy bez problemu wbijemy mniejsze gwoździe.

Do noża dołączona jest nylonowa pochwa, profilowana dla użytkownika praworęcznego. Pochwa jest płaska i lekka, a dzięki temu wygodna i pozwalająca na bezpieczne transportowanie noża.

Pochwa jest usztywniana, a nóż wchodzi do niej z charakterystycznym „klikiem”, dzięki czemu nie ma możliwości przypadkowego wysunięcia. Zresztą podczas przemieszczania się z nożem możemy zapiąć pasek z napą, który mocno trzyma nóż na swoim miejscu.

Na końcu pochwy znajduje się stalowy D-ring, przez który możemy przewlec paracord i przywiązać pochwę do nogi, bądź do oporządzenia.

Colt 656 to świetny nóż na wakacyjną przygodę. Rewelacyjny stosunek ceny do jakości pozwala spojrzeć na niego jak na niedrogie narzędzie, które w terenie odda nam wiele przysług. Doskonały nóż zarówno dla tych którzy rozpoczynają swoją przygodę z ostrymi gadżetami, jak i dla tych, którzy w tym nożu dostrzegą kolejnego „woła roboczego” do swojej kolekcji.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży typu fixed (nieskładane), a także z całą bogatą ofertą!