Nie każdy lubi nosić nóż w kieszeni luzem (scyzoryk), czy też na krawędzi kieszeni (klips). Nie każdy jest zwolennikiem poucha na pasie, czy też zmyślnej pochwy zwiększającej objętość noża. Dla takich ludzi świetnym rozwiązaniem będzie mały, lekki ale bardzo użytkowy nóż znanego włoskiego producenta.

BF-80 to składany nóż, który mimo swoich rozmiarów i nietypowej budowie doskonale nadaje się na nóż do codziennego używania. Jego rękojeść (104 mm) została wykonana z materiału o nazwie Zytel (tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym).

Na końcu rękojeści znajduje się karabińczyk, który pozwala na przytroczenie noża do kluczy, latarki, szlufki od spodni, troczka przy plecaku, czyli właściwie wszędzie tam, gdzie tylko przyjdzie nam na to ochota. Folder jest płaski i bardzo lekki (32 gramy), więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiesić go nawet na szyi przy pomocy kawałka paracordu.

Mimo uproszczonej budowy, znalazło się miejsce na jeden liner, który jednocześnie pełni rolę blokady.

Głownia otwierana przy pomocy wygodnego otworu wykonana została z nierdzewnej stali 440A. Dodatkowo została ona pokryta czarną powłoką  (titanium coating). Długość głowni to 65 milimetrów, co przy grubości 2 milimetry czyni z niej świetne narzędzie tnąca.

Długość otwartego noża to 165 milimetrów, a więc bez problemu bezpiecznie można trzymać go w dłoni i bezpiecznie pracować. Oczywiście jest to nóż do lekkich prac, gdyż jego konstrukcja nie wytrzyma mocniejszego traktowania. Można założyć, iż BF-80 to nóż typu backup, będący podręcznym uzupełnieniem większego noża.

BF-80 świetnie sprawdza się w miejskich zadaniach, czyli doskonale radzi sobie z cięciem papieru czy tektury. Bez problemu będziemy nim mogli otwierać listy, paczki, opakowania z artykułami spożywczymi. Podobnie nie będą stanowić wyzwania różnego rodzaju sznurki, linki czy taśmy. Mała wielkość nie będzie również oczywiście przeszkodą przy przygotowaniu kanapek, obieraniu owoców czy też warzyw.
Folder BF-80 to ciekawa propozycja podręcznego noża posiadającego blokowaną głownię, a zarazem mieszczącego się w kategorii noża o bardzo niskiej wadze. Idealny kompan na letnie wypady, gdy staramy się, aby nasze edc ważyło jak najmniej.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z szeroką ofertą lekkich i wygodnych noży składanych!