Strobe to bardzo ciekawa propozycja noża składanego, którego autorem jest znany knifemaker Matt Diskin. Jest to budżetowa pozycja, ale mająca w sobie kilka elementów, które przypadną do gustu wielu użytkownikom.

Folder nie jest duży (rękojeść 108 mm), a więc idealnie nadaje się jako nóż do codziennego używania np. w mieście. Bardzo wygodna rękojeść to klasyczny Frame Lock, gdzie na stalowych elementach umieszczono wypukłe teksturowane okładziny z nylonu wzmocnionego włóknem szklanym (K-Texture). Dzięki takiemu zabiegowi rękojeść wygodnie układa się podczas pracy i wypełnia dłoń.

Nóż posiada klips typu Deep Carry (przekładany na drugą stronę), który doskonale nadaje się do przenoszenia noża bez wzbudzania zainteresowania osób postronnych. Folder całkowicie znika w kieszeni, a sam klips bardziej przywodzi na myśl długopis.

Uzupełnieniem rękojeści jest Backspacer, wykonany z tego samego materiału co okładziny. Nadaje on rękojeści ciekawy wygląd i zwiększa pewność chwytu.

Otwieranie głowni odbywa się przy pomocy Flippera (płetwa), która pozwala na obsługę prawą i lewą dłonią. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu otwarcie ostrza trwa dosłownie ułamek sekundy, zwłaszcza iż w Strobe nie użyto klasycznych podkładek, a zastosowano łożyska kulkowe (KVT ball-bearing opening).

Głownia o profilu Drop Point wykonana została ze stali 8Cr13MoV, której nadano wykończenie Stonewash (głownia zyskuje charakterystyczne drobne rysy w efekcie kąpieli w kamieniach ściernych). Długość głowni to 84 milimetry.

Długość otwartego noża to 191 milimetrów. Warto zwrócić uwagę na linię grzbietu, który płynnie przechodzi w głownię. Wygląda to bardzo elegancko i estetycznie.

Stalowe elementy rękojeści oczywiście przyczyniły się do wzrostu wagi, która wynosi około 130 gramów. Nóż czuć w dłoni, jednak w kieszeni szybko się o nim zapomina. Mocna stalowa konstrukcja wraz z wytrzymałą blokadą daje nam poczucie bezpieczeństwa podczas pracy i pozwala na używanie noża bez obaw o swoje palce.

Kershaw Strobe cechuje doskonały stosunek jakości do ceny. W budżetowym nożu mamy zarówno wygodną rękojeść, szybki sposób otwierania, łożyskowaną głownię, a także użytkową stal. Strobe będzie bardzo dobrą propozycją dla każdego, kto potrzebuje niezawodny, wytrzymały i wygodny nóż do codziennej pracy.
Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z bogatą ofermą noży firmy Kershaw.