Sympatyczna propozycja firmy Browning, która zaskoczy wielu miłośników ostrości nietypową budową.

Even Money Dagger to mały folder, który ma służyć jako klips do banknotów lub kart kredytowych, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby potraktować go jako nóż składany pełniący rolę noża edc.
Rękojeść wykonana ze stali i G10 jest długa na 104 milimetry pozwala na wygodne ułożenie trzech palców, co w zupełności wystarcza podczas pracy. To nie jest nóż do ciężkich zadań, a bardziej podręczne narzędzie do otwierania listów, paczek, cięcia taśm, papieru czy też otwierania wszelkich opakowań.

Długi stalowy klips z logiem firmy świetnie spełnia swoją rolę zarówno jako klips do banknotów, a także jako element pozwalający nosić folder na krawędzi kieszeni.

Na rękojeści znajdziemy jeszcze dwa ciekawe elementy. Jednym jest wielofunkcyjne stalowe uszko, które pełni rolę płaskiego śrubokrętu, wybijaka do szyb, mini łomu, a także pozwala na założenie np. smyczy, paracordu.

Drugi element to bezpiecznik znajdujący się na jednej z okładzin.

I właśnie użycie tego bezpiecznika odkrywa przed nami ciekawą stronę tego foldera. Otóż jest to Rotating folder, czyli składany nóż otwierany poprzez obrót części rękojeści.
Po przesunięciu bezpiecznika, jedna z okładzin pozwala na wykonanie pełnego obrotu wokół śruby głównej, co odkrywa nam głownię i pozwala na zamknięcie bezpiecznikiem okładzin.

Proces otwierania może wydawać się skomplikowany, jednak po małym treningu szybko dochodzi się do wprawy i można otworzyć folder nawet jedną ręką. Zamykanie noża odbywa się oczywiście w przeciwny do otwierania sposób.
Całość jest bardzo dobrze wykonana, więc elementy doskonale pasują do siebie, a więc nie ma ryzyka aby nóż otworzył się przypadkowo sam.
Długość otwartego foldera to 155 milimetrów, czyli zdecydowanie jest to nóż o charakterze kieszonkowym, chociaż z uwagi na użyte materiały jego waga jest dość konkretna i wynosi około 114 gramów.

W prezentowanym modelu głownia (długość 51 mm, grubość 1,9 mm)posiada profil Dagger (sztylet), a więc ma dwie krawędzie tnące. Wykonana jest z nierdzewnej stali 5Cr15MoV, która dodatkowo została pokryta czarną powłoką.

Even Money Dagger jest dużą ciekawostką, gdyż noże z taką budową są raczej rzadkością na rynku. Na pewno będzie stanowił bardzo ciekawą pozycję w kolekcji, ale oczywiście doskonale sprawdzi się jako prosty podręczny nóż składany do prostych czynności. Produkowane są trzy wersje – z głownią Dagger, Drop Point i Tanto, zatem możemy wybrać rodzaj głowni zgodnie z naszymi preferencjami.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych.