Swego czasu nie było chyba miłośnika noży, który by przynajmniej raz nie trzymał w ręku składanego noża firmy CRKT autorstwa Kita Carsona – M21-04. Nóż ten doczekał się wielu odsłon, a jedną z nich jest model M16-01KS.

M16-01KS to mały składany nóż, który doskonale sprawdzi się jako nóż codziennego użytku w mieście. Kompaktowe rozmiary (rękojeść 101 milimetrów) pozwalają na wygodne noszenie noża luzem w kieszeni, bądź przy pomocy klasycznego klipsa Tip-Down, który możemy przełożyć na drugą stronę.

Głownię można otworzyć za pomocą dużego teksturowanego kołka (Thumb Stud), bądź przy użyciu płetwy (Flipper), który po otwarciu pełni rolę jelca chroniącego nasze palce.

Głownia o długości 80 milimetrów i grubości 2,6 milimetra posiada efektowny profil Spear Point z wklęsłym szlifem. Stal z jakiego została wykonana to 8Cr13MoV która dodatkowo otrzymała czarną powłokę (Black Corrosion Resistant EDP Coating).

Blokada głowni to Frame Lock, który dobrze spełnia swoje zadanie i nie sprawia kłopotów z obsługą.

Długość noża po otwarciu to 181 milimetrów, a więc nie jest to duży nóż i tym bardziej nadaje się do lekkich prac miejskich. Niska waga (około 77 gramów) pozwala na wygodny transport i po krótkim czasie wręcz zapomina się o nożu w kieszeni.

CRKT Carson M16-01KS to sprawdzona konstrukcja, w której nie ma prawa nic zawieść. Prosta budowa i otwarta konstrukcja pozwalają na łatwe czyszczenie i konserwację. Głownia bez kłopotów pozwoli na wykonanie zarówno prac biurowych, ale i sprawdzi się jako nóż do pracy, tudzież do przygotowania szybkiego posiłku. Taktyczny charakter daje niepowtarzalny klimat, a całość uzupełnia bardzo atrakcyjna cena.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży CRKT.