Święta coraz bliżej, więc pora myśleć o … Oczywiście o nożu! Nie tylko takim którym otworzymy prezenty, ale takim co jeszcze bez problemu oprawi choinkę.
Mil-Tac Combat Active Duty to taktyczny folder, którego autorem jest amerykański knifemaker Patrick Nihiser (były żołnierz Marines).

Jest to zdecydowanie męski folder, bowiem jego waga to 203 gramy. Nie jest to może szczególnie dużo, jednak na pewno nie jest to nóż do letnich spodenek. Bardziej pasuje do bojówek, chociaż dobrze się go będzie nosić również z jeansami.
Konstrukcja rękojeści to Liner Lock, czyli dwa grube stalowe elementy, na których osadzono okładziny z czarnego G10. Linery są naprawdę potężne, tak więc blokada jest wytrzymała i daje użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa.
Listek blokady otrzymał nacięcia, dzięki którym odblokowanie noża możliwe jest również w taktycznych rękawicach.

Dużym smaczkiem jest stalowy czerniony klips, który raz, iż posiada ciekawy wygląd, a dwa – również jest czerniony, dzięki czemu doskonale wpasowuje się w klimat całego noża. Dodatkowo klips posiada budowę Deep Carry, a więc nóż całkowicie ginie w kieszeni, a więc nie rzuca się w oczy, no i oczywiście zapewnie bezpieczne noszenie bez ryzyka zgubienia.
Klips jest przekładalny, a więc możemy przełożyć go na drugą stronę i przykręcić czterema (!) śrubami. Taka ilość śrub pozwala uniknąć przypadku, gdy zgubienie jednej śruby uniemożliwia noszenie noża.

Bardzo ciekawie prezentuje się grzbiet noża, na którym znajdziemy potężny stalowy backspacer o ciekawej stylistyce. Co warte zauważenia to fakt, iż końcówka backspacera wystaje poza obrys noża i pełni rolę zbijaka do szyb (Glass Breaker).

Głownia otwierana jest „nudnym” :), ale sprawdzonym dwustronnym dużym kołkiem, któryego wielkość pozwala na obsługę gołą ręką, bądź w rękawicach.

Głownia noża wykonana została ze znanej i popularnej stali Bohler N690, która otrzymała czarną teflonową powłokę. Profil Drop Point i wklęsły szlif (Hollow) gwarantują dużą użytkowość, a linia krawędzi posiada wszystkie zalety tzw. Recurve, czyli pozwala wykonywać różne czynności, łącznie z wygodnym przecinaniem lin i taśm.
Fałszywe ostrze nadaje głowni agresywny wygląd, jednocześnie zdejmując kilka gramów z jego wagi.

Otwarty nóż wygląda okazale, a jego wymiary pozwalają na pracę osobom, które posiadają duże dłonie. To naprawdę duży i piękny model.

Dane techniczne:
– długość rękojeści – 125 mm
– długość głowni – 94m
– grubość głowni – 3 mm
– długość całkowita – 228 mm
– materiał rękojeści – stal, G10 Black
– linery – stal, 2 mm
– materiał głowni – Bohler N690
– profil głowni – Drop Point
– szlif – wklęsły
– blokada – Liner Lock
– waga – 203

Mil-Tac Combat Active Duty to fantastyczna konstrukcja, która idealnie nadaje się do ciężkiej roboty. Nie jest to nóż, który sprawdzi się tylko przy otwieraniu listu, tudzież torebki z zupką, ale narzędzie które doskonale sprawdzi się w mocniejszej pracy. Idealnie pasuje do niego określenie wół roboczy. To piękny i typowo męski nóż, którym bez problemu otworzymy każdą kapslowaną butelkę, obrobimy choinkę, przytniemy linę, a jak zajdzie potrzeba to rozbierzemy płot sąsiada. 😀

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży taktycznych!!