Każdy miłośnik „ostrych zabawek” ma ich w kolekcji co najmniej kilka. Elegancko poustawiane na półce, albo równo poukładane w specjalnym pudełku. Noże, które bardziej stanowią element kolekcji, a nie narzędzia jakimi powinny być. Jednak czasami ciężko się dziwić, bowiem cięcie płyt kartonowo gipsowych drogim nożem może być dla niego zabójcze, a tym samym prowadzące do uszkodzenia.
I tutaj właśnie pojawia się on, czyli nóż do pracy, „robol”, wół roboczy – C.J. Herbertz Spring Knife.

Jest to bardzo przystępny cenowo nóż automatyczny, który doskonale nadaje się do ciężkiej roboty, gdzie nie będzie szkoda katować składanego noża.
Rękojeść została wykonana z aluminium pokrytego czarną powłoką. Jest to sztywna konstrukcja, która dzięki swojemu profilowi bardzo wygodnie układa się w dłoni.

Oczywiście na rękojeści znajduje się stalowy czerniony klips, dzięki któremu nóż możemy wygodnie nosić w kieszeni, bądź przypiąć np. do paska czy szelek.

Blokada jaką użyto w folderze to Plunge Lock, czyli jest to blokada znana z wielu innych składanych noży automatycznych. Aby zatem otworzyć głownię, należy nacisnąć przycisk blokady.

Warto zwrócić uwagę na jeden istotny element, a mianowicie na blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym otwarciem. Jest to mała dźwignia, którą przesuwając można zabezpieczyć głownię. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie do końca ufają samej blokadzie.

Głownia o profilu Clip Point wykonana została ze stali AISI 420, która jest wystarczającą stalą na nóż nadający się do ciężkiej pracy. Krawędź tnąca typu Combo (część gładka, część ząbkowana) oferuje użytkownikowi szerokie możliwości użycia. Sprawdzi się zarówno przy cięciu lin, taśm, opakowań z tworzywa, jak i przy klasycznych pracach jakie wykonujemy normalnie nożem składanym.

Otwarty nóż wygląda bardzo interesująco. Jego taktyczny wygląd przypadnie do gustu tym, którzy ten folder chcieliby włączyć do swojego wyposażenia militarnego.

Dane techniczne:
– długość całkowita – 203 mm
– długość głowni – 83 mm
– grubość głowni – 3 mm
– materiał głowni – AISI 420
– materiał rękojeści – Aluminium
– waga – 155 g

C.J. Herbertz Spring Knife to doskonała propozycja na nóż do zadań, do których żal nam używać droższych modeli z kolekcji. Jest to folder, który nie będzie się bał ciężkiej pracy i doskonale sprawdzi się zarówno w kieszeni elektryka, budowlańca, czy też po prostu jako uzupełnienie skrzynki z narzędziami jaką posiada każdy mężczyzna. Atrakcyjna cena i ciekawe parametry czynią z tego noża ciekawą propozycję.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą ciekawych noży firmy C.J. Herbertz.