Upały upałami, ale edc jest sprawą istotną. Prezentowaliśmy już noże składane idealnie nadające się na letnie wojaże, a dzisiaj przedstawiamy interesującego multitoola.
Coleman Icon Red to mały i zgrabny multi tool, który wydaje się wręcz stworzony do noszenia jako uzupełnienie letniego ekwipunku. Długość zamkniętego to 110 milimetrów, a waga to około 110 gramów.

Nie jest to oczywiście narzędzie, które zastąpi nam narzędziową skrzynkę, jednak doskonale spełni swoje zadanie w sytuacjach awaryjnych i takie jest jego przeznaczenie.
Oczywiście siłą multi toola są zawarte w nim narzędzia, a Coleman Icon Red ma ich całkiem sporo.
Pierwszym z nich jest duże ostrze (65 mm), które bez problemu zastąpi nóż składany. Jego wielkość pozwoli nam przygotować posiłek, a także wykonać podstawowe prace, takie jak struganie i cięcie.

Kolejne narzędzie to piła do drewna, która oczywiście równie bez problemu rozprawi się z rurkami pcv, kośćmi, czy też innymi materiałami. Długość całkowita piły to 65 milimetrów.

Czymże byłby wypad w teren bez zorganizowanego posiłku! Oczywiście poza klasycznymi kanapkami, czy też kiełbasą z ogniska, ze smakiem zjemy zawartość jakiejś konserwy, a posiłek popijemy ulubionym napojem z kapslowanej butelki. Coleman Icon Red bez problemu rozprawi się i z puszką i z kapslem, mając w swoim wyposażeniu dedykowane do tych celów narzędzia.

Gdy zaistnieje potrzeba obrania owoców, tudzież wykonania precyzyjnych prac, doskonale sprawdzi się tutaj małe ostrze (40 mm).

Dalsze narzędzia kryją się po drugiej stronie multi toola i znajdziemy tutaj jakże potrzebny i nieodzowny śrubokręt krzyżakowy Philips.

Zaraz za nim znajduje się ostre szydło, które przyda się np. przy naprawach namiotu, butów, czy też innego oporządzenia.

I ostatnie narzędzie, może nie tak bardzo potrzebne, jednak przez wielu zostanie docenione, a mianowicie otwieracz do butelek z korkiem. Oczywiście poza swoim głównym zadaniem, otwieracz doskonale nadaje się do rozplątywania sznurków oraz do czyszczenia paznokci.

Wszystkie narzędzia posiadają blokadę typu slip joint, czyli po otwarciu blokowane są mocną stalową sprężyną. Okładziny multi toola wykonane zostały z aluminium, a dzięki śrubom całość możemy bez problemu rozebrać do mycia i konserwacji.

Ciekawym rozwiązaniem jest karabińczyk, dzięki któremu multi toola możemy przyczepić w dowolnym miejscu (na szlufce spodni, na pasie plecaka, itd.). W karabińczyku znajdziemy również otwór, przez który możemy przewlec paracord.

Coleman Icon Red to ciekawa i niedroga propozycja podręcznego multi narzędzia, które świetnie sprawdzi się zarówno w mieście, jak i w terenie. Nie jest to oczywiście zamiennik pełnowymiarowych narzędzi, ale bez problemu poradzi sobie z wieloma stawianymi przed nim zadaniami. Świetnie nadaje się jako uzupełnienie noszonego ekwipunku, ale i przyda się np. w samochodowej skrytce.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą multi tooli, a także innych ciekawych akcesoriów.