Lato w pełni, więc przedstawiamy kolejnego fantastycznego zawodnika, który świetnie nadaje się jako letnie, lekkie i podręczne edc.

Kershaw Cinder, to bardzo mały nóż składany (długość zamkniętego to zaledwie 66 milimetrów), który świetnie nadaje się jako brelok do kluczy, tudzież kieszonkowy backup większego noża.
Rękojeść to stalowa konstrukcja, na której znajdują się teksturowane okładziny z tworzywa o nazwie GFN (nylon wzmocniony włóknem szklanym).

Na końcu rękojeści znajduje się otwieracz do kapsli oraz uszko pozwalające na założenie metalowego kółka, paracordu, łańcuszka, czy też czegokolwiek, co pozwoli nam przypiąć nóż tam, gdzie będziemy mieli na to ochotę.

Nad bezpieczeństwem naszej dłoni czuwa blokada Liner Lock, która blokuje otwartą głownię i nie pozwala na jej przypadkowe zamknięcie.

Głownię otwieramy tak samo jak w klasycznych folderach, czyli przy pomocy dedykowanego kołka.

Głownia o kształcie Sheepfoot i długości 36 milimetrów wykonana została ze stali 3Cr13MoV i otrzymała wykończenie typu Stonewash. Grubość 2,3 milimetra w połączeniu z wklęsłym szlifem czyni z tego małego ostrza dosłownie skalpel do cięcia.

Otwarty Cinder to całe 102 milimetry radości i tylko 26 gramów! To naprawdę niewielka, ale bardzo sympatyczna konstrukcja.

Kershaw Cinder świetnie nadaje się do prostych, małych prac. Doskonale sprawdza się przy tzw. pracach biurkowych, czyli niestraszne są mu takie czynności jak otwieranie listów i paczek, cięcie papierów, taśm klejących, sznurków, czy też otwieranie wszelkiego rodzaju opakowań. Oczywiście wykonamy nim o wiele więcej, a ogranicza nas tylko wyobraźnia i długość głowni. 😀

Ciekawostką jest fakt, iż za projekt tego maleństwa odpowiada bardzo znany obecnie knifemaker – Rick Hinderer, który ma na swoim koncie kilka bardzo udanych modeli wykonanych we współpracy z firmą Kershaw.

Dużym atutem tego sympatycznego malucha jest cena, która jak na produkty firmy Kershaw przystało, nie zrujnuje naszego wakacyjnego budżetu.
Kershaw Cinder to świetny składany nożyk, który przyda się zarówno w codziennych pracach, jak i jako backu większego noża. Kompaktowe rozmiary pozwalają na przypięcie go dosłownie wszędzie, a ostra jak brzytwa głownia w wielu przypadkach okaże się niezwykle pomocna.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą małych noży, które doskonale nadają się na wakacyjne wojaże.