Prosty, niczym nie wyróżniający się składany nóż od firmy Kershaw, który doskonale sprawdzi się jako nóż typu EDC.

Westin to mocny folder, którego rękojeść została zbudowana z nierdzewnej stali i jednej okładziny z materiału o nazwie GFN (nylon wzmocniony włóknem szklanym). Na okładzinie z tworzywa znajduje się praktyczna tekstura, dzięki której rękojeść nie ślizga się w dłoni.
Jedna ze stalowych okładzin spełnia rolę blokady (Frame Lock), która bezpiecznie blokuje głownię w pozycji otwartej.

Nóż możemy nosić zaczepiony na krawędzi kieszeni za pomocą stalowego klipsa Deep Carry, czyli takiego którego budowa pozwala na prawie całkowite schowanie foldera w kieszeni. Klips jest przekładany na drugą stronę rękojeści i wystarczy odkręcić dwie śrubki, aby zadecydować jak chcemy klips zamocować.

Grzbiet noża został częściowo wypełniony backspacerem z tworzywa, dzięki któremu rękojeść jest bardzo sztywna. Dodatkowym elementem na grzbiecie jest miejsce do zaczepienia linki z paracordu, które kryje się w tylnej części rękojeści.

Westin to tzw. Flipper, czyli otwieranie głowni odbywa się za pomocą płetwy umieszczonej na grzbiecie noża. Po otwarciu głowni płetwa ta staje się wygodnym jelcem, którego zadaniem jest ochrona naszej dłoni.
Otwieranie głowni wspomagane jest sprężyną, czyli opatentowanym przez firmę Kershaw systemem SpeedSafe® Assisted Opening.
Połączenie Flippera i wspomagania daje użytkownikowi możliwość szybkiego otwarcia noża jedną ręką, co może być docenione podczas pracy.

Głownia posiada ciekawy profil Spear Point, czyli przypomina grot włóczni. Wysoki wklęsły szlif i długie fałszywe ostrze nadaje głowni ciekawego wyglądu, dając wrażenie lekkiego ostrza. Mimo tego wrażenia głownia jest bardzo wytrzymała i spokojnie pozwoli na wykonanie wszelkich prac, jakie najczęściej wykonujemy nożem składanym.
Powierzchnia stali otrzymała wykończenie Stonewash – głownia zyskuje charakterystyczne drobne rysy w efekcie kąpieli w kamieniach ściernych. Dzięki temu posiada niemalże matowe wykończenie odporne na zarysowania (jako, iż nowe rysy „zlewają” się ze starymi).

Dane techniczne:
długość rękojeści – 109 mm
długość głowni – 89 mm
grubość głowni – 3 mm
długość całkowita – 198 mm
blokada – Frame Lock
materiał głowni – 8Cr13MoV
wykończenie głowni – Stonewash
materiał rękojeści – stal nierdzewna, GFN
waga – 110 g

Kershaw Westin to świetna propozycja na nóż EDC. Nie jest dużym nożem, tak więc bez problemu możemy zabrać go zawsze ze sobą i zaczepić na krawędzi kieszeni praktycznym klipsem. Wytrzymała blokada pozwala na bezpieczną pracę, a budowa głowni umożliwia wykonanie wielu prac, nawet tych precyzyjnych, na co pozwala wyprofilowany czubek ostrza.
Dużym atutem tego modelu jest bardzo przystępna cena, która pozwala cieszyć się dobrym narzędziem za naprawdę bardzo przystępną cenę.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy Kershaw!