Nóż który prezentujemy to już wręcz nożowa klasyka i legenda produkowana przez firmę CRKT od 2000 roku. Projekt ten powstał na podstawie modelu custom, jaki stworzył Wes Crawford – popularny amerykański knifemaker.
Kasper miał odsłonę w wielu wersjach, a my przedstawiamy model o bardzo interesującej kolorystyce.

Kasper to mocny i duży folder, którego rękojeść pozwala na wygodny chwyt nawet w grubych rękawicach roboczych. Profil rękojeści umożliwia bezpieczny chwyt w każdej pozycji, co pozwala na wygodną i efektywną pracę.
Wytrzymałość konstrukcji zapewniają grube stalowe linery, które w tym modelu otrzymały czarne wykończenie. Blokada głowni to Liner Lock, który dodatkowo możemy zabezpieczyć drugą blokadą o nazwie LAWKS (jest to system opatentowany przez CRKT). Głownia zabezpieczona solidnym listkiem linera i systemem LAWKS daje nam pełen komfort i bezpieczeństwo podczas pracy.

Okładziny w kolorze TAN wykonane zostały z materiału o nazwie Zytel (tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym), którego powierzchnia otrzymała delikatne, ale świetnie spełniające swoje zadanie fakturowanie. Rękojeść bardzo pewnie leży w dłoni i nie ma możliwości, aby nóż sam się z niej wysunął.
Na końcu rękojeści znajduje się otwór umożliwiający założenie linki, bądź ozdobnej pętli z paracordu.

Oczywiście nie mogło zabraknąć klipsa, który pozwoli założyć nóż na krawędź kieszeni, za pasek plecaka, bądź na kamizelkę taktyczną.

Warto jeszcze spojrzeć na grzbiet rękojeści, gdzie znajduje się sporych rozmiarów Backspacer wykonany z czarnego Zytelu, dzięki czemu całość jest bardzo wytrzymała i sztywna.

Głownię otworzymy przy pomocy dwustronnego kołka, a płynne otwieranie zawdzięczamy zastosowaniu teflonowych podkładek.

Głownia wygląda imponująco, ale co ważniejsze, jest bardzo użytkowa. Profil Clip Point (kształt stosowany w scyzorykach, nożach bojowych i myśliwskich) daje nam ostry i mocny czubek pozwalający na precyzyjne prace, a wklęsły szlif zapewnia dobre właściwości tnące.
Głownia otrzymała powłokę w kolorze TAN, co w połączeniu z rękojeścią w tym kolorze i czarnymi dodatkami wygląda bardzo interesująco i wyróżnia ten model.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 137 mm
długość głowni – 95 mm
grubość głowni – 3,6 mm
długość całkowita – 232 mm
blokada – Liner Lock / LAWKS
materiał głowni – 8Cr14MoV
materiał rękojeści – Zytel
waga – 207 g

Crawford Kasper to folder który nie będzie się bał cięższej pracy i jego solidna głownia naprawdę sporo zniesie. Gruba stal, wytrzymały czubek i wklęsły szlif dają nam świetne właściwości penetracyjne i tnące.
Idealnie nadaje się jako składany nóż taktyczny, czyli uzupełnienie wyposażenia służb mundurowych, przy czym prezentowana wersja idealnie współgra ze szpejem w kolorze TAN, COYOTE oraz odcienie o nazwie EARTH.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą folderów taktycznych i nie tylko!