Dzisiaj prezentujemy ciekawy nóż składany od firmy Browning, który jest świetną propozycją na nóż do codziennego używania zarówno w warunkach miejskich, jak i w szeroko pojętym outdoorze.

Ten ciekawy folder to bardzo klasyczna konstrukcja, bowiem jest to Liner Lock, czyli rękojeść składa się z dwóch stalowych elementów z których jeden jest zarazem blokadą głowni. Jest to blokada bardzo popularna i często używana z uwagi na prostotę działania i niezawodność. Funkcję blokującą przejmuje w niej jedna ze sprężynujących okładzin (liner) która opiera się o tylną część głowni. Jeżeli liner posiada wystarczająca grubość i został dobrze spasowany z głownią, blokada potrafi wytrzymać duże obciążenia.
Na stalowych linerach umieszczone zostały okładziny z G10 w kolorze TAN, których odpowiednie profilowanie zapewnia wygodny i bezpieczny chwyt.

Rękojeść jest duża, gdyż jej długość to aż 130 milimetrów, co pozwala na bardzo wygodny chwyt zarówno osobie dużymi dłońmi, jak i komuś, kto będzie pracował w rękawicach.
Warto zwrócić uwagę na sporych rozmiarów jelec, który zabezpiecza dłoń przed przypadkowych ześlizgnięciem się na ostrze.

Na końcu rękojeści znajduje się odsłonięty kawałek linerów, który pozwala na założenie troczka z paracordu. Tej stalowej końcówki można również użyć awaryjnie jako zbijak do szyb.

Aby zachować odpowiednią sztywność rękojeści, na jej grzbiecie umieszczono Backspacer, który wykonany został również z G10 w kolorze TAN.

Oczywiście wygodne transportowanie zapewnia nam sporych rozmiarów stalowy klips, który ozdobiony został logotypem firmy Browning.

Otwieranie głowni umożliwia dwustronny kołek, który wygląda bardzo prosto, ale bez problemu spełnia swoje zadanie. Zresztą wystarczy lekki nacisk na kołek by głownia zaczęła się otwierać, bowiem jej otwieranie wspomagane jest sprężyną. Zastosowanie wspomagania pozwala na błyskawiczne otwarcie głowni w każdych warunkach.

Głownia wykonana ze stali 8Cr13MoV posiada długość 93 milimetry, a jej grubość to 3,2 milimetra. Jest to wielkość dość uniwersalna, która pozwoli na wykonanie wielu prac.

Profil Drop Point i dość wysoki wklęsły szlif gwarantują niezłe parametry cięcia. Powierzchnia stali otrzymała wykończenie Bead Blast (piaskowanie, bądź szkiełkowanie), która pasuje do wykończenia stalowych linerów.

Długość otwartego noża to 222 milimetry, zatem nie jest to stosunkowo wielki składak. Bez problemu mieści się w kieszeni bojówek czy też jeansów, a przy wadze 126 gramów szybko się o jego posiadaniu zapomina.

Browning 0167 to ciekawy folder, który doskonale sprawdzi się jako nóż do pracy. Zdecydowanie nie jest to egzemplarz kolekcjonerski, ale konkretne narzędzie, które doskonale sprawdzi się w działaniu. Sporych rozmiarów rękojeść pozwala na bardzo wygodny chwyt i „czucie” noża podczas pracy. Dużym atutem jest również bardzo atrakcyjna cena, która pozwala cieszyć się świetnym narzędziem bez obciążania budżetu.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych!