Dzisiaj trochę nietypowa, ale bardzo interesująca propozycja składanego noża, który spodoba się miłośnikom innowacji, a zarazem będzie ciekawą pozycją świetnie nadającą się do codziennego używania.
Crag, bo tak brzmi nazwa noża to produkt chińskiej manufaktury, której wykonanie każdego modelu stoi na bardzo wysokim poziomie, a dodatkowo do produkcji użyto bardzo dobrych materiałów.

Crag to średnich rozmiarów składak, którego rękojeść zbudowana została z dwóch nierdzewnych stalowych linerów, na których umieszczono delikatnie fakturowane okładziny z sympatycznie wyglądającego zielonego G10 (zawsze to miła odmiana od czarnego koloru).
Rękojeść otrzymała ergonomiczny profil, dzięki któremu bardzo wygodnie układa się w dłoni. Można powiedzieć, iż jest to uniwersalny kształt, który dobrze leży zarówno w dużej, jak i małej dłoni.
Blokada głowni to Liner Lock, który mimo, iż jest blokadą znaną od dawna, to doskonale sprawdza się w nożach do codziennego używania.

Na rękojeści znajduje się przekładalny stalowy klips, tak więc nóż bez problemu możemy transportować na krawędzi kieszeni. Klips umieszczony został prawie przy samej krawędzi rękojeści, a więc folder prawie cały znika w kieszeni pozwalając na dyskretne noszenie.
Na samym końcu rękojeści znajduje się otwór umożliwiający założenie pętli z paracordu lub z rzemienia.

W konstrukcji zrezygnowano z klasycznego kołka na rzecz Flippera, czyli płetwy umożliwiającej szybkie otwarci głowni. Otwieranie głowni jest bardzo płynne, a całość chodzi bardzo lekko, gdyż głownia znajduje się na dwóch kulkowych łożyskach.

Głownia na pierwszy rzut oka zadziwia, bowiem jej profil to tzw. Cleaver, czyli po prostu tasak. Nie jest to może popularny kształt, jednak świetnie sprawuje się w pracy.

Wysoki płaski szlif na wysokiej głowni gwarantuje doskonałe parametry cięcia, a ciekawie wyprofilowany czubek wbrew pozorom pozwala na wykonanie bardzo precyzyjnych prac. Może nie jest to szpileczka do drobnych elementów, ale profil ten świetnie sprawdza się przy struganiu, tudzież cięciu samym czubkiem na płaskiej powierzchni.
Powierzchnia stali otrzymała wykończenie Stonewash, które idealnie komponuje się z wykończeniem linerów. Małym smaczkiem na samej głowni jest jeszcze delikatnie wyprowadzone fałszywe ostrze, które zmienia optycznie kształt i nadaje ciekawą formę całości.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 108 mm
długość głowni – 87 mm
grubość głowni – 3,2 mm
długość całkowita – 205 mm
blokada – Liner Lock
materiał głowni – D2
wykończenie głowni – Stonewash
materiał rękojeści – stal nierdzewna, G10
waga – 153 g

Crag to ciekawy folder wykonany z bardzo dobrych materiałów, a co najważniejsze, wykonany został z bardzo dużą dbałością o szczegóły. Wykonanie i dopasowanie elementów, dbałość o frezowania otworów, perfekcyjnie działająca mechanika otwierania głowni, a przede wszystkim ciekawy kształt głowni powodują, iż jest to ciekawa i nietuzinkowa propozycja dla każdego, kto doceni małą odmianę od klasyki.
Dużym atutem tej konstrukcji jest bardzo atrakcyjna cena, która idzie w parze z materiałami i wzorowym wykonaniem.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych!