Noże do codziennego używania (edc – every day carry) to ciekawa propozycja dla tych, którzy pewniej się czują trzymając w dłoni nóż bez żadnej blokady; nie musimy tutaj obawiać się o to, iż blokada „puści” i zamknie się na naszych palcach. To noże kierowane również do użytkowników, którzy potrzebują narzędzia, które wytrzyma trochę więcej niż noże składane.

Te małe, ale bardzo praktyczne noże doskonale sprawdzą się w lekkich pracach terenowych, takich jak chociażby struganie kijka do ogniska czy też rzeźbienie w drewnie. Oczywiście świetnie dadzą sobie radę z przygotowywaniem posiłku czy też otwieraniem wszelkiego rodzaju opakowań. Noszone na pasku w dedykowanej pochwie, tudzież wsunięte luzem do kieszeni, a nawet trzymane za cholewką buta, są zawsze pod ręką, gotowe do pracy.

 

BARK RIVER to niewielki nóż z głownią o profilu warncliff (opadający czubek) oraz okładzinami z niebieskiej mikarty. Świetny nóż do cięcia różnych materiałów na płaskich powierzchniach (skóra, tektura, papier, itp.).

 

CRKT DOGFISH to lekki i płaski nóż, który dodatkowo na końcu rękojeści posiada otwieracz do butelek.

 

Ten mały COLT doskonale prezentuje się na pasku, a jego niebanalny wygląd powoduje, iż wzbudza zaciekawienie.

 

MEYERCO w skórzanej pochwie do noszenia na pasie, doskonałe małe EDC do wielu prac terenowych.

 

Nóż wzorowany na szkockich nożach SGIAN DUBH, czyli małych nożach noszonych za skarpetą, bądź w rękawie. Dzięki płaskiej pochewce ze skóry, bez problemu możemy nosić go za cholewą buta, tudzież luzem w kieszeni.