Niepozorny folder oznaczony mało inspirującą nazwą CT659, zaczyna budzić zainteresowanie gdy zaczniemy mu się bliżej przyglądać.
Pierwsze co zaskakuje to niska waga.
75 gram to naprawdę mało jak na nóż z dość dużą głownią i rękojeścią wykonaną ze stosunkowo ciężkiego materiału jakim jest G10.

Drugim zaskoczeniem jest rękojeść.
Długa na 112 milimetrów pozwala na bardzo wygodny chwyt, a jej smukłość nadaje konstrukcji bardzo elegancki wygląd. Budowa rękojeści to jeden liner ze stali (który oczywiście jest jednocześnie blokadą) oraz dwie okładziny z bardzo efektownego G10. Połączenie dwóch kolorów na jednej okładzinie dało ciekawy i rzadko spotykany efekt 3D, jednocześnie sprawiając wrażenie, iż rękojeśc jest jeszcze bardziej smukła.

Wagę noża obniża jeszcze zastosowanie tulejek dystansowych, co dodatkowo ułatwia czyszczenie i konserwację.

Trzecim zaskoczeniem jest głownia.
Jej długość to 85 milimetrów, czyli bez najmniejszego problemu pozwoli na przygotowanie posiłku w pracy oraz wygodną i bezpieczną pracę. Wąska głownia świetnie komponuje się z rękojeścią, jednak jej największym atutem jest to, iż wykonana została ze stali D2. Stal ta traktowana jest jako stal z „wyższej półki”, a jej parametry zdecydowanie przewyższają popularne stale używane w tańszych nożach. A warto wspomnieć, iż opisywany Colt należy właśnie do budżetowej linii produktów, więc stal tej jakości jest miłym zaskoczeniem.
Jedyne o czym musimy pamiętać to fakt, iż stal D2 nie jest stalą nierdzewną i potrafi złapać rude plamki gdy w otoczeniu jest więcej wilgoci. Dlatego warto po każdej pracy nóż wyczyścić i wysuszyć, a nawet przetrzeć głownię odrobiną olejku jojoba, który zabezpieczy przed rdzewieniem, a dodatkowo zadba o wyśmienitą mechanikę.

Na rękojeści znajdziemy oczywiście klips, który pozwoli na wygodne przenoszenie noża w kieszeni. Nie zabrakło również otworu pozwalającego na założenie paracordu.
Jak widać, mimo mało chwytliwej nazwy (CT659), jest to bardzo ciekawa propozycja dla każdego, kto nie przepada za folderami nadmiernie obciążającymi kieszeń zarówno swoją wagą, jak i ceną. Nóż wygląda bardzo ciekawie, a co najważniejsze – świetnie sprawdza się jako klasyczne miejskie EDC. Kolor rękojeści wyróżnia go spośród klasycznych i popularnych czarnych modeli, a głownia z dobrej stali doskonale sprawdza się w pracy długo trzymając ostrość. Obok tego modelu nie można przejść obojętnie!!

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!