Sizzle to nieduży nóż o składanej głowni, który doskonale nadaje się na miejskie EDC (Every Day Carry). Wyróżnia go ciekawa linia, a także interesujący system otwierania i zamykania głowni.

Nóż należy bardziej do grupy noży eleganckich, które doskonale będą pasować zarówno do klasycznych jeansów, jak i eleganckich spodni. Kolor czarny i srebrny świetnie do siebie pasują, a dość nietypowy kształt głowni i rękojeści nadają całości intrygujący wygląd.

Stal AUS-8 (stal produkowana w Japonii) to świetny wybór na głownię tego foldera, gdyż jest to stal która bardzo przyzwoicie sprawuje się w pracy, a zarazem pozwala na łatwe naostrzenie. Gdy krawędź tnąca straci swoje właściwości tnące, wystarczy dosłownie kilka przeciągnięć po najprostszej ostrzałce, aby przywrócić doskonałą ostrość. Dodatkowo powierzchnia całej klingi została pokryta opatentowaną przez firmę Camillus powłoką (Carbonitride Titanium), która zabezpiecza stal przed porysowaniem.
Głownia o łagodnym brzuszki doskonale sprawdza się przy cięciu, a wklęsły grzbiet pozwala na wygodne ułożenie kciuka. Wyraźnie zaznaczone fałszywe ostrze nadaje głowni ciekawy wygląd, a także zmniejsza minimalnie masę głowni.

Otwieranie głowni umożliwia flipper, który został zaprojektowany tak, iż przy pełnym otwarciu chowa się we wnętrzu rękojeści. Jest to dość niespotykane, bowiem najczęściej flipper wykorzystywany jest jako jelec chroniący naszą rękę. Niemniej, zastosowane rozwiązanie jest bardzo ciekawe, a samo otwieranie głowni jest płynne i szybkie dzięki systemowi wspomagania.
Co ciekawe, klingę można również otworzyć przy pomocy przesuwanej dźwigni umieszczonej na rękojeści. Wystarczy lekki ruch kciuka i lekki ruch dłoni, aby otworzyć i zablokować ostrze.
Aby złożyć nóż, przesuwamy dźwignię kciukiem do tyłu, co powoduje zwolnienie blokady i płynne zamykanie głowni. System ten nosi nazwę Robo Quick Launch.
Wystarczy kilka minut zabawy i otwieranie oraz zamykanie przebiega wręcz odruchowo, a postronnej osobie może wydawać się, iż jest to nóż automatyczny.

Rękojeść wykonana jest z nylonu wzmacnianego włóknem szklanym. Jest to lekki, ale bardzo wytrzymały materiał, który dzięki swojej sztywności świetnie nadaje się do takich zastosowań. W naszym modelu na bokach rękojeści umieszczono eleganckie wstawki z cieniutkiej, nierdzewnej stali, które polepszają chwyt i nadają całości bardzo ciekawy wygląd.

Zwężająca się ku końcowi rękojeść mogłaby ślizgać się w dłoni, dlatego na jej grzbiecie znajdziemy bardzo ciekawie wyglądający spacer. Karbowany grzbiet pozwala na bardzo wygodny chwyt, a dość duże „zęby” nie wbijają się w dłoń, gdyż zadbano by ich krawędzie nie były ostre.

Smaczku całości dodaje stalowy klips, który świetnie swoim kształtem współgra z rękojeścią, a dodatkowo został ozdobiony wizerunkiem noża, jaki Camillus ma w swoim firmowym logotypie. Klips jest niewielki i dość wysoko umieszczony, więc z kieszeni będzie wystawał tylko mały kawałek rękojeści, jednak pozwalający na wygodne i szybkie dobycie.

Sizzle nie jest dużym nożem, gdyż jego długość po otwarciu to 165 milimetrów (z czego głownia to około 70 milimetrów). Poza nim produkowane są jeszcze dwa większe modele:
– Wildfire którego długość wynosi 184 milimetry,
– Heat o długości 203 milimetry, co czyni z niego już całkiem duży folder.

Camillus Sizzle to świetny nóż do codziennego noszenia, zwłaszcza w miejskich warunkach. Doskonale poradzi sobie z prostymi zadaniami, stając się pogromcą wszelkich opakowań, taśm, sznurków i kartonów. Bez problemu otworzy przesyłki, naostrzy ołówek, czy też przygotuje kanapki, ale i nie będzie bał się weekendowego wypadu na grilla, czy też na ryby. Pamiętać jedynie należy by utrzymywać w czystości wnętrze tego sympatycznego foldera, aby móc cieszyć się jego nienaganną mechaniką.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych!

Źródło – camillusknives.com