Nóż bardzo ciekawy, gdyż produkowany przez firmę W.R. Case & Sons Cutlery o której już pisaliśmy, ale która to znana jest głównie z wytwarzania klasycznych scyzoryków. Tym razem jednak mamy pełnowymiarowy nowoczesny folder, który świetnie sprawdzi się jako nóż edc.

Napis Harley Davidson nie jest przypadkowy, bowiem Case wykupił prawo do jego używania. Dzięki temu posunięciu firma mogła produkować noże oznaczone logiem i znakami kultowej marki motocyklowej.

Oznaczenia HD pojawiły się również na serii noży o nowoczesnym wyglądzie, oznaczonych przez firmę Case nazwą Tec X, do której należy tytułowy nóż.
Jest to solidny folder, który w całości został wykonany ze stali, dzięki czemu konstrukcja jest bardzo wytrzymała i nie będzie bała się mocniejszego używania. Głownię przed złożeniem zabezpiecza solidna blokada typu FrameLock.

Rękojeść foldera zwęża się ku końcowi, co pozwala na bardzo pewny i wygodny chwyt. Dodatkową stabilizację chwytu stanowią frezowane na bokach ozdoby, a także duży klips. Klis zaprojektowany został tak, aby nóż można było nosić głęboko w kieszeni, bez obawy o jego przypadkowe wypadnięcie. Poza tym, taka budowa klipsa pozwala na bardziej dyskretne noszenie noża.
W tylnej części rękojeści znajdziemy otwór pozwalający na założenie paracordu.

Głownia otwierana dwustronnym kołkiem wykonana została ze stali serii 400. Jej kształt to tzw. WHARNCLIFFE, który zapewnia świetne cięcie na płaskiej powierzchni, a także doskonałą kontrolę nad ostrym czubkiem. Na grzbiecie głowni znajdują się nacięcia zapobiegające ześlizgnięciu się kciuka. Ciekawym dodatkiem jest zbrocze wyfrezowane na bokach głowni, które wraz z fałszywym ostrzem nadaje jej agresywnego wyglądu.

Dużego smaczku całości dodaje napis Harley Davidson Motorcycles i czaszka umieszczona na śrubie głównej. Druga strona śruby jest oczywiście normalna, jednak ukryta pod klipsem, który zabezpiecza ją przed zgubieniem w wypadku przypadkowego wykręcenia.

Tec X Harley Davidson to świetna propozycja dla osoby, która doceni „pancerność” budowy rękojeści i świetną głownię, którą pracuje się bardzo wygodnie. Doskonale będzie pasował zarówno do klasycznych jeansów, jak i motocyklowych skórzanych spodni. Sprawdzi się na szlaku jako nóż do przygotowywania posiłków, ale i nie będzie się bał ubrudzić smarem podczas drobnych napraw.

Zapraszamy do naszego sklepu, w którym będą mogli Państwo zapoznać się z całą ofertą noży składanych. Poza nimi znajdą Państwo u nas klasyczne scyzoryki, nowoczesne noże składane, noże survivalowe, taktyczne, kuchenne, a także wiele ciekawych dodatków i gadżetów.

Źródło: wrcase.com