Browning poza nożami w swojej ofercie posiada różne narzędzia, a wśród nich ciekawe połączenie małego toporka ze starym modelem noża jakim jest ulu.
Ulu to narzędzie jakiego od dawien używali Inuici, czyli ludzie zamieszkujący obszary arktyczne. Z założenia miał służyć przede wszystkim do oprawiania upolowanej zwierzyny, sprawiania ryb, a także wykonywania wszelakich prac przydomowych i polowych. Po prostu uniwersalny nóż do wszystkiego.

Ulu doskonale sprawdza się zarówno przy pracy w drewnie, jak i w kuchni. Bez problemu można nim porcjować mięso, siekać warzywa czy też zioła, ale pozwoli też na cięcie, czy łupanie kości. Narzędzie naprawdę uniwersalne.
Browning ciekawie podszedł do tematu, łącząc ulu z małym toporkiem.

Takie połączenie zaowocowało ciekawym narzędziem, które świetnie sprawdzi się w terenie i pozwoli na wykonanie wielu prac.
Całość nie jest duża, gdyż całkowita długość narzędzia wynosi ponad 30 centymetrów. Jest to wielkość pozwalająca na transport narzędzia zarówno w plecaku, na plecaku, czy po prostu na pasie. Zresztą wygodne noszenie na pasie zapewnie ciekawie zaprojektowana pochwa z nylonu balistycznego.

Minimalistyczna pochwa doskonale spełnia swoje zadanie i bez problemu trzyma narzędzie na swoim miejscu. Wyjęcie toporka, a także włożenie go na swoje miejsce to dosłownie chwila.

Pochwę na pasie możemy zamontować tylko w pionie, co umożliwia klasyczna szlufka. Co ciekawe, nawet gdy narzędzie jest zabezpieczone to nic nie stoi na przeszkodzie, aby „obuchem” wykonywać różne czynności (podważanie, wbijanie gwoździ czy też awaryjne wybijanie szyby).

Outdoorsman Ulu Hatchet wykonany został w całości ze stali oznaczonej jako 4Cr Stainless Steel, czyli ze stali nierdzewnej. Ostrze toporka posiada wklęsły szlif, który doskonale sprawdza się przy cięciu oraz rąbaniu. Nad ostrzem umieszczony został otwór z wygodnymi miejscami na palce, co pozwala używać całości jako nóż ulu.

Rękojeść dla wygodnego chwytu opleciona została paracordem. Jest to proste, ale skuteczne rozwiązanie, gdyż w sytuacji awaryjnej paracord można zdjąć i wówczas uzyskujemy kilka metrów przydatnej mocnej linki. Po skończonej pracy bez problemu możemy ponownie założyć oplot, tudzież wymienić paracord na nowy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać znajdujące się w rękojeści otwory i wykonać samodzielnie okładziny z dowolnego materiału (drewno, micarta, G10) co pozwoli na dopasowanie chwytu do dłoni, a także da satysfakcję z dostosowania narzędzia do naszych upodobań.

Outdoorsman Ulu Hatchet to ciekawe narzędzie, które znajdzie zastosowanie w wielu przypadkach. Nie jest to oczywiście pełnowymiarowa siekiera, jednak bez problemu wykonamy nim wiele terenowych prac. Pozwoli przygotować stanowisko dla myśliwego, pomoże przygotować ognisko, ale i bez problemu będziemy mogli przygotować nim posiłek. Biorąc pod uwagę jego rozmiar i niską wagę, jest to doskonałe uzupełnienie plecaka, ale świetnie odnajdzie się również jako element wyposażenia bagażnika w naszym aucie.

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie mogą Państwo zapoznać się z wieloma innymi ciekawymi narzędziami, a także świetnymi nożami, multi-toolami, a także całą gamą ostrzałek i różnych dodatków.