Mocny, chociaż nieduży folder, doskonale sprawdzający się jako EDC (Every Day Carry), ale i jako elegancki nóż do garnituru.

Pierwszym zaskoczeniem po wyjęciu noża z pudełka jest jego waga, która do małych nie należy (120 gramów). Konkretna waga może odpowiadać zwłaszcza tym użytkownikom, którzy lubią gdy narzędzie jest konkretne i swoje waży. Nie będzie to nóż do letnich spodenek, jednak przy jeansach czy też bojówkach waga jest praktycznie niewyczuwalna.
Przyczyną dość dużej wagi znajdziemy w budowie rękojeści (jej długość to 105 mm), która składa się z dwóch stalowych linerów, gdzie grubość jednego to prawie trzy milimetry. Jeżeli do tego dodamy fakt, iż linery wykonane zostały ze stali, to mamy rozwiązanie zagadki związanej z wagą.

Linery otrzymały frezowania na całej długości, co na pewno zmniejszyło trochę wagę nie wpływając na sztywność konstrukcji, a zarazem nadało rękojeści ciekawy wygląd. Bardzo ciekawie wyglądają również minimalistyczne okładziny z czarnego G10, które świetnie komponują się z całością.
Satynowe wykończenie stali wygląda elegancko, a i użycie eleganckich tulejek nadaje grzbietowi piękny wygląd.

Blokada głowni to LinerLock, który w tym modelu robi olbrzymie wrażenie. Mocny kawałek sprężynującej stali mocno i pewnie zapiera się o tył głowni, dając poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas pracy. Sama obsługa blokady jest komfortowa, gdyż w miejscu gdzie kładziemy kciuk znajdziemy dobrze wyprofilowane ząbkowanie dające zdecydowane oparcie dla palca.

Oczywiście na rękojeści znajduje się stalowy klips z charakterystycznym znakiem firmy Camillus. Budowa klipsa pozwala na dyskretne przenoszenie noża, gdyż wystawać z niej będzie dosłownie fragment rękojeści, za który z powodzeniem możemy dobyć folder z kieszeni.

Otwieranie głowni odbywa się przy pomocy wygodnego i dużego dwustronnego kołka. Klinga otwiera się z łatwością, gdyż producent zadbał o odpowiednie dopasowanie elementów, a mechanikę wspierają dodatkowo teflonowe podkładki.
Warto zwrócić uwagę, iż głownia po otwarciu nie leży w jednej linii z rękojeścią. Takie rozwiązanie pozwala na wygodniejsze wykorzystanie głowni podczas cięcia np. produktów spożywczych na desce.

Solidna głownia o długości 75 milimetrów i grubości około 2,8 milimetrów wykonana jest ze stali AUS-8. Jest to japoński odpowiednik stali 440, jednak z dodatkową domieszką wanadu, który poprawia ich wytrzymałość na ścieranie. Stal ta od wielu lat jest popularna i wiele firm wytwarza z niej głownie swoich noży.
Głownia wykonana została w technologii Titanium Bonded®, czyli jej powierzchnia została dodatkowo utwardzona unikatową formułą składającą się z tytanu i azotku chromu, co dodatkowo zwiększa odporność stali na korozję, a także pozwala dłużej cieszyć się ostrością.
Klinga o profilu DropPoint otrzymała dość wysoki szlif, co pozytywnie odbija się na jakości cięcia. Fałszywe ostrze biegnące przez całą długość grzbietu nadaje ciekawego wyglądu i odrobinę zmniejsza wagę. Na grzbiecie znajdziemy tzw. jimping, czyli nacięcia będące podparciem pod palec.

Krawędź tnąca o kształcie RECURVE (krawędź w kształcie fali pozwala na lepsze wykorzystanie krawędzi tnącej), wydatny brzuszek świetnie sprawdzi się podczas pracy na płaskiej powierzchni, a wklęsła część doskonale poradzi sobie z cięciem lin i sznurów.

Sevens produkowany jest w trzech wersjach kolorystycznych: Black, Coyote Brown i Desert Tan, więc można wybrać model najbadziej odpowiadający naszym gustom.

Sevens to doskonała propozycja na nóż do codziennego używania. Wygodnie nosi się go w kieszeni, ma bardzo wygodną rękojeść i niezwykle użytkową głownię. Elegancki wygląd konstrukcji pozwala mu odnaleźć się również jako nóż do garnituru, jeżeli przeszkodą dla użytkownika nie będzie jego waga. Świetne wykonanie, a także stosunek ceny do materiałów i jakości czyni z niego ciekawą pozycję dla każdego miłośnika „ostrych zabawek”.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się ze wszystkimi modelami noży firmy Camillus!

Żródło: camillusknives.com