Tym razem firma Mcusta zaskakuje nas ciekawym nożem składanym, który wpisuje się w definicję biżuterii i to niekoniecznie męskiej. Model Money Clip to połączenie małego, eleganckiego scyzoryka z równie eleganckim klipsem do banknotów.

Nóż nie jest duży, bowiem złożony mierzy 78 milimetrów, a po otwarciu całkowita długość to zaledwie 135 milimetrów. Bez problemu zmieścimy go w każdej kieszeni, nawet w małej kieszonce od koszuli. Nawet waga noża sprzyja wygodnemu noszeniu, gdyż całość waży niecałe 40 gramów.
Stalowa konstrukcja rękojeści została wypolerowana na lustro, dzięki czemu nabrała eleganckiego charakteru. Okładzina z egzotycznego drewna swym kształtem nawiązuje do bambusa, przypominając nam o pochodzeniu noża. Druga strona rękojeści to duży stalowy klips do banknotów, który został ozdobiony motywami liści i grawerowanymi punktami.

Nad klipsem znajduje się wkomponowana zawieszka, dzięki której folder można powiesić na łańcuszku, bądź na rzemieniu. Pozwoli to nam zamienić klips do banknotów w niebanalną ozdobę na szyję, bądź w niepowtarzalny brelok do kluczy.

Sam klips do banknotów świetnie spełnia swoje zadanie, gdyż wsunięta gotówka trzyma się mocno i pewnie bez względu na jej ilość. Przy większej ilości banknotów, poza klipsem podtrzymywane są one przez trzy nity wewnątrz rękojeści. Odpowiednio wyprofilowane zakończenie pozwala na szybkie i komfortowe wsuwanie i wyjmowanie pieniędzy, bez ryzyka ich uszkodzenia.

Głownia o długości 60 milimetrów wykonana została z nierdzewnej stali AUS-8, której nadano satynowe wykończenie. Płaski szlif zapewnia doskonałe parametry cięcia, czyniąc z tego malucha świetne podręczne narzędzie. Do otwarcia ostrza używamy znanego z większości scyzoryków nacięcia (Nail Nick).

Mcusta Money Clip nie posiada blokady otwartej głowni, gdyż jest to tzw. Slip Joint. Podobnie jak w wielu scyzorykach, otwarta głownia przytrzymywana jest (ale nie blokowana) przez sprężynę będącą zarazem grzbietem rękojeści. Oczywiście nie umniejsza to użytkowości, gdyż wykonując cięcia, działamy siłami zwróconymi w przeciwną stronę niż kierunek składania ostrza.
Otwarty nóż leży w dłoni bardzo wygodnie, a profil klipsa nie pozwala na ślizganie się rękojeści w dłoni. Wbrew pozorom, użytkowość tego noża jest bardzo wysoka i bez problemu wykonamy nim podstawowe czynności. Świetnie poradzi sobie z opakowaniami, sznurkami, papierem, taśmą klejącą, czy też z ostrzeniem ołówków i kredek.

Nie da się ukryć, iż Mcusta Money Clip to nietypowa konstrukcja. Połączenie klasycznego scyzoryka z klipsem do banknotów zaowocowało stworzeniem bardzo eleganckiego przedmiotu, który będzie stanowił piękny dodatek do wyjściowego stroju.

Nawet jeżeli nie będziemy korzystać z funkcji klipsa, będziemy mogli cieszyć się pięknem i precyzją japońskiego wykonania przyczepiając nóż chociażby do kluczy. Z kolei możliwość zawieszenia na łańcuszku docenią kobiety lubiące „ostre” gadżety.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą eleganckich noży składanych.