Mały, elegancki składany nóż firmy Colt to wspaniała propozycja noża do garnituru, bądź damskiej torebki.

Nie jest to duży folder, bowiem jego długość po otwarciu wynosi 135 milimetrów. Zamknięty mierzy zaledwie 80 milimetrów, dzięki czemu jest niezwykle kompaktowym nożem, który zmieści się w małej kieszonce, a dzięki swojej niskiej wadze nie dociąży również aktówki czy torebki (60 gramów).

Głownia o długości 55 milimetrów ze stali 440A otwierana jest przy pomocy kołka (Thumb Stud), który mimo małych rozmiarów pozwala na wygodne operowanie. Profil głowni to Drop Point z wysoko pociągniętym wklęsłym szlifem (HOLLOW GRIND) i zaznaczonym fałszywym ostrzem (False Edge). Ostry czubek pozwoli na bardzo precyzyjne prace, a brzuszek krawędzi tnącej umożliwia dokładne cięcie na płaskich powierzchniach.

Rękojeść wykonana została z polerowanej stali, a pięknym ozdobnikiem jest wstawka z włókna węglowego (Carbon Fiber), który został wypolerowany na lustro, co nadaje całości bardzo elegancki wygląd.
Blokada Frame Lock sprawuje się doskonale i pewnie blokuje głownię w pozycji otwartej. Sprężystość listka blokady została dobrana tak, iż można zamknąć folder jedną ręką.

Duży stalowy klips został tak zaprojektowany, iż nóż całkowicie chowa się w kieszeni, dzięki czemu nie rzuca się w oczy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby klips zdemontować i nosić folder luzem.
Pomyślano nawet o swobodnym dostępie do główki śruby osi głównej, umieszczając w klipsie otwór.

Ciekawym elementem jest otwór na linkę (Lanyard Hole), którego kształt pozwala na założenie zarówno okrągłego paracordu, jak i płaskiego rzemienia bądź taśmy.

Mimo małych rozmiarów, jest to świetny nóż którym można wykonać sporo prac np. biurowych. Doskonale poradzi sobie z otwieraniem kopert, paczek, czy też z przecinaniem taśm klejących, sznurków czy też folii. Bez najmniejszego problemu przy jego pomocy otworzymy opakowania z produktami spożywczymi, a także obierzemy owoce.

Elegancka forma sprawia, iż będzie pasował do oficjalnego stroju i będzie postrzegany bardziej jak biżuteria, niż zwykły folder edc. Atrakcyjna cena to dodatkowy atut tego ciekawego modelu.
Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą eleganckich noży składanych.