Intrygujący wygląd i nietypowa konstrukcja wyróżniają ten model spomiędzy wielu innych noży składanych. Schrade Viper Side Opening Assisted, bo tak brzmi jego pełna nazwa, potrafi zadziwić każdego miłośnika noży.
Dość duża i wygoda rękojeść wykonana z aluminium wygląda jak pudełko, w którym umieszczona została na zawiasie głownia.

Na grzbiecie rękojeści (jej długość to 124 milimetry) znajduje się dźwignia zwalniania blokady, a także bezpiecznik chroniący przed przypadkowym otwarciem (Lock and Safety).

Na zewnątrz okładzin umieszczono klips umożliwiający noszenie foldera na krawędzi kieszeni, tudzież montaż na pasku. Klips pozwala na głębokie schowanie noża, co uniemożliwia jego zgubienie, a także chroni przed spojrzeniami postronnych osób.

W rękojeści znajduje się również sporych rozmiarów otwór, który służy do … otwierania głowni. Otóż wkładamy w ten otwór palec wskazujący i naciskając na głownię wypychamy ją z okładzin. Dzięki sprężynie wspomagającej (Opening Assist), wystarczy mały ruch palcem, aby głownia „wyskoczyła” z okładzin i zablokowała się w pozycji otwartej.

Głownia o profilu Drop Point wykonana ze stali 4034 (stal nierdzewna), dodatkowo pokryta została czarną powłoką, co w połączeniu z czarną rękojeścią nadaje ciekawy, taktyczny wygląd. Długość głowni to około 92 milimetry.

Długość noża po otwarciu to około 216 milimetrów.
Aby zamknąć nóż, musimy przesunąć wspomnianą blokadę na grzbiecie i „złamać” głownię tak, by schowała się ona w rękojeści.

Aby chowająca się głownia nie porysowała okładzin, wewnątrz nich umieszczono specjalny odbojnik z tworzywa o które opiera się głownia.

Schrade Viper może jest nietypowym modelem, jednak bez problemu wykonamy nim zadania, jakie normalnie stawiamy przed nożami składanymi. Doskonała mechanika głowni, świetny stosunek ceny do jakości czyni z tego modelu nóż atrakcyjny dla każdego miłośnika „ostrych gadżetów”.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych!