Nóż Briana Hoffnera pojawił się już na naszej stronie i był to folder American Tactical Apparel Hoffner Folding Knife CQB-CT-S – link.
Świetnym uzupełnieniem powyższego noża składanego jest nóż o stałej głowni, czyli Hoffner Spear.

Hand Spear to nóż o długości całkowitej 249 milimetrów, a jego konstrukcja to full tang, czyli cały nóż wykonany został z jednego kawałka stali.

Materiał jakiego użyto do wykonania noża to znana i lubiana stal 440C (świetne parametry trzymania ostrości) o grubości aż 5,3 milimetra. Zatem mimo profilu głowni SpearPoint i szlifów które nadają całości wygląd sztyletu, głownia o długości 125 milimetrów jest wytrzymała i można nią pracować nawet pod pewnym obciążeniem. Konkretne rozmiary pozwolą wykonać wiele prac terenowych, w tym również batonowanie.
Powierzchnia stali otrzymała wykończenie Stonewash, czyli nie będą na niej widoczne mniejsze rysy, jakie powstaną podczas używania.

Interesująco prezentuje się rękojeść, której długość wynosi 124 milimetry. Grube okładziny z G10 (włókno szklane wzmocnione żywicami; niezwykle twarde odporne na wykruszenia) zapewniają wygodny i bezpieczny chwyt podczas pracy.

Aby zminimalizować ryzyko ślizgania się rękojeści w dłoni, dodatkowo na obwodzie noża znajdziemy szereg sporych nacięć, które wzmacniają kontakt z dłonią.

Bardzo efektownie wygląda charakterystyczny dla noży Hoffnera szczegół, czyli okrągłe „okienko” w G10 w którym widać logotyp twórcy.

Warto zwrócić uwagę na doskonałą jakość wykonania. Każdy szczegół konstrukcji jest dopracowany i nawet wyjście szlifu zadowoli najbardziej wymagającego użytkownika.

Waga całego noża to 273 gramy, jednak nie jest to dużo przy takiej grubości i wielkości. Waga ta przestaje być zauważalna podczas pracy, a komfortowy transport noża zapewnia dołączona pochwa z Kydexu, którą otrzymujemy wraz z uniwersalnym systemem montażu.
Pochwa doskonale spełnia swoje zadanie i mocno trzyma nóż, pozwalając na montaż rękojeścią w dół, bądź poziomo wzdłuż pasa.

Hoffner Hand Spear to ciekawy nóż, który świetnie sprawdzi się jako dodatkowe wyposażenie pracowników mundurowych, a także dla miłośników ASG – taktyczny wygląd doskonale będzie pasował do reszty taktycznego szpeju. Oczywiście o zaletach noża nie decyduje wygląd, jednak Hand Spear to nóż w pełni użytkowy, który bez najmniejszego problemu pozwoli na wykonanie szeregu postawionych przed nim prac.
Nóż będzie stanowił doskonałe uzupełnienie dla wspomnianego foldera tego samego autora.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży o stałej głowni i taktycznym wyglądzie.