Jeżeli kochasz stare samochody oraz szalone pomysły, to na pewno nie jest Ci obca ciekawa postać jaką jest Richard Rawlings. Założyciel i szef Gas Monkey Garage, czyli warsztatu samochodowego, w którym na początku handlował częściami do hot rodów, a z czasem sam zaczął je budować.

Gas Monkey Garage zdobył popularność za sprawą programu telewizyjnego emitowanego na kanale Discovery Chanel pod tytułem „Auto Reaktywacja” w którym Richard wraz ze swoim brodatym przyjacielem (Aaron Kauffman) przeszukują stare szopy, stodoły i garaże w poszukiwaniu dawnych motoryzacyjnych świetności, a następnie przywracają je do życia.

Popularność programu i sympatycznych bohaterów przyczyniła się do powstania różnych gadżetów związanych z programem, wśród których pojawiły się koszulki, czapki, naszywki, napój energetyczny, cynamonowa tequila i składane noże.

Gas Monkey Garage Wrinkle Grip i Tribute to niewielkie noże składane, które otrzymały logotypy Gas Monkey Garage.

W obu modelach konstrukcja rękojeści to sprawdzony stalowy Frame Lock, który doskonale spełnia swoje zadanie blokując głownię w pozycji otwartej.

Druga strona rękojeści to aluminium, które otrzymało ciekawe antypoślizgowe wykończenie, różne dla każdego modelu.

Oba modele posiadają klips pozwalający na noszenie noża na krawędzi kieszeni, ale nie zabrakło również otworu na końcu rękojeści, który pozwoli na założenie paracordu, tudzież przypięcie noża do kluczy w formie breloku.

Dedykowany otwór pozwala na szybkie i wygodne otwarcie głowni, która w obu folderach wykonana została ze stali 420.
Modele różnią się kształtem głowni, zatem możemy wybrać ten, który najbardziej będzie nam odpowiadał.

Wymiary noży przedstawiają się następująco.
Wrinkle Grip
długość całkowita 173 mm
długość rękojeści 104 mm
długość głowni 72 mm
grubość głowni 2,7 mm
waga 85 gramów
Tribute
długość całkowita 168 mm
długość rękojeści 100 mm
długość głowni 67 mm
grubość głowni 2,7 mm
waga 70 gramów
Są to małe i kompaktowe noże składane, które świetnie nadają się na miejskie edc. Prosta i wygodna budowa rękojeści pozwala na łatwe utrzymanie w czystości, a stal użyta na głownie zapewni nam ostrość roboczą i łatwość w ostrzeniu. Foldery są lekkie, więc podczas noszenia ich w kieszeni praktycznie ich nie czuć, a stosunkowo solidne głownie pozwolą na wykonanie wielu prac.
Oba modele to niezła ciekawostka zarówno dla miłośników noży, jak i miłośników samego Gas Monkey Garage!

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych!

Źródło: gasmonkeygarage.com, st.hotrod.com